دسته
جك وSMS
ستاره ها
ايرانشناسي
مهدويت
خبر گزاري مهدي فخر در شهر ستان ها
كرمان شناسي
بهترين مطالب
آموزش گام به گام تنیس
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 259678
تعداد نوشته ها : 622
تعداد نظرات : 55
Rss
طراح قالب

داده های روی کابل !

برای سیستم های بر مبنای وب در صورتی که اطلاعات حساس و مهمی داریم میبایست از پروتکل HTTPS استفاده نماییم. این پروتکل با رمزنگاری کردن داده ها قبل از ارسال آنها ما را مطمئن می سازد در صورتی که نفوذگری تلاش داشته باشد با تکنیکهای بوکشیدن ( sniffing ) قصد بدست آوردن بخشی از اطلاعات را داشته باشد، تلاش وی ناکام ماند.
همچنین در ارسال داده ها از طرق URL که در برنامه نویسی به آن Query String گفته میشود، باید دقت بسیاری داشته باشیم که این اطلاعات رمز نگاری شوند و یا حداقل به گونه ای نباشند که یک کاربر معمولی با نگاه کردن به آنها بتواند محتوای آن ها را درک کند و یا این که بتواند محتوا را به دلخواه خود تغییر دهد و امنیت سیستم را به مخاطره اندازد.

یک سیاست کلمه عبور قوی الزام کنید

چنانچه برنامه شما سیاستهای زیر را برای تعییم کلمات عبور اعمال کند، امنیت سیستم کمتر با مشکل دچار خواهد شد
• کلمات عبور قوی : حداقل 6 یا 8 کاراکتر که الزاما در آن از اعداد و حروف استفاده شده باشد
• محدود کردن تعداد دفعاتی که کاربر متیواند کلمه عبور اشتباده وارد کند به 3 الی 5
• الزام کاربران به تغییر کلمات عبور هر چند وقت یکبار
• در صورت وجود مشکل، پیغام های خطای حاوی جزئئیات نمایش داده نشوند. مثلا به جای عبارت "کلمه عبور غلط است" بهتر است بگوییم : "خطا در ورود به سایت"

نگاشت session کاربر به session کاربر در IIS

پس از این که session برنامه شما پس از خروج یک کاربر منقضی شد، اطمینان حاصل کنید که session مربوط به IIS نیز پاک میشود و بالعکس.
پردازشها را به موارد واقع بینانه محدود سازید
اگر برنامه شما مکانمیزمی همچون جستجو دارد که تعداد نتایج آن میتواند بسیار زیاد باشد، حتما این نتایج را به یک سقف مورد نظر محدود کنید. مثلا حداکثر تعداد نتایج هر جستجو را برابر 100 قرار دهید. این کار باعث میشود تا سرور شما به ازای یک کاربر کمتر پردازش های غیرضروری انجام دهد.

بازرسی و واقعه نگاری

هرچند این مورد کاملا واضح است اما در بسیاری از مواقع به درستی انجام نمیگردد. سعی کنید تمامی عملیات مرتبط با امنیت را بازرسی کرده و یک گزارش پایه برای مدیر سیستم جهت نظارت بفرستید. این باعث میشود که موارد مشکوک را سریعتر کشف نمایید.
همچنین خواندن موارد از کار افتادن یا رخ دادن خطاها در اثر ورودی های ناسالم کاربران به هدف فوق کمک بیشتری مینماید.

از سرریز شدن بافر برحذر باشید

اگر شما در محیطی مانند دات نت یا جاوا کار میکنید که حافظه آن مدیریت شده است، ممکن است با موردی به نام سرریز شدن بافر مواجه شوید. این مورد زمانی رخ میدهد که شما در سعی میکنید در مکانهای غیرمجاز حافظه (مثلا در خارج از محدوده آرایه ها) چیزی بنویسید.
این مشکل میتواند منجر به از دست رفتن داده های درون حافظه پردازش شما گردد و در نهایت یک ریسک امنیتی به شمار میرود.

بخش دوم – میزبان خود را امن سازید

• اطمینان حاصل کنید که تنها سرویسهای لازم بر روی هاست شما در حال اجرا میباشند و آنها از حقوق دسترسی محدودی برخودارند
• از پوشه های به اشتراک گذاشته شده محافظت کنید و اطمینان حاصل کنید که تنها بوسیله تعداد مشخصی کاربر مورد دسترسی قرار میگیرند
• به طور مکرر وصله ها (patch) و به روز آوری های لازم را برروی سیستم عامل و نرم افزار خود انجام دهید.
• نسبت به موارد پیش فرض حساس باشید. در برخی نرم افزار موارد پیش فرض به گونه ای است که میتواند از نظر امنیتی یک ریسک به شما رود. مثلا در sql server کاربر sa که مدیر سیستم است به طور پیش فرض کلمه عبوری برابر یک رشته تهی دارد.
• آنچه را که قرار نیست از آن استفاده شود متوقف سازید. سرویسهای غیر ضروری و نالازم مانند Telnet ،Indexing service و ... که به کار شما نمی آیند را متوقف کنید.
• پوشه مجازی ( virtual directory ) خود را امن سازید. سخت گیرانه ترین حقوق دسترسی را بر این پوشه اعمال کنید. مثلا برای یک پوشه مجازی که در آن فقط فایلهای html قرار دارند، فقط مجوز readonly را صادر کنید.
• این نکته را از یاد نبرید که اسکریپتهای یک صفحه وب تحت مجوزهای کاربر IUSR_MACHINENAME اجرا میشوند. بنابراین به این کاربر فقط مجوزهای لازم در مکانهای لازم را اعطا کنید.

امتباز دهی به این مقاله  ... 
 
  امتیاز دهی به مطلب     بسیار عالی خوب متوسط ضعیف بسیار ضعیف 
 برای این مقاله رای صادر نشده است
دسته ها :
دوشنبه سیزدهم 8 1387

کاهش حمله قلبی در اثر افزایش خواب

    1387/8/12   4:40 ب.ظ 
    مشاهده : 10
محققان سوئدی با بررسی تعداد حملات قلبی ظرف 20 سال گذشته متوجه شدند، افرادی که یک ساعت خواب بیشتر داشته اند، تعداد حملات قلبی آنها بصورت قابل توجه کاهش داشته است.
به گزارش رسانه های آمریکایی، "لوری موسکا" رئیس بخش جلوگیری از بیماریهای قلبی در بیمارستان "پرسبیترین" در شهر نیویورک گفت: "خواب از طریق مکانیسمهای متعددی سلامت قلبی عروقی ما را تحت تاثیر قرار می دهد."
وی افزود: "این اطلاعات نشان می دهد که خواب نه تنها بر احساس ما اثر می گذارد، بلکه ممکن است احتمال این که ما بیماری قلبی پیدا کنیم را نشان دهد."
پزشکان همشیه صحبت از بدترین سکته های قلبی در اولین روز کاری هفته می کردند که آن را به فشارهای عصبی و افزایش فعالیت نسبت می دادند، اما به نظر می رسد که کاهش خواب در روزهای یکشنبه در کشورهایی که روز یکشنبه را تعطیل می کنند دلیل آن باشد.
میزان خواب همچنین بر فشار خون، التهاب، لخته شدن خون، قند و کلسترول خون و حتی روی رگهای بدن اثر می گذارد.
پزشکان معتقدند خواب کم با مشکلات سلامتی بدن همراه است و بسیاری از افرادی که ناچارند در شیفت های شب کار کنند, متوسط عمر کوتاه تری دارند.
بدن انسان بطور متوسط یک سوم شبانه روز را صرف خواب می کند.
هر شش ماه یک بار در بسیاری از نقاط جهان ساعت را یک ساعت تغییر می دهند که منجر به یک ساعت کاهش یا افزایش در خواب می شود.
دانشمندان سوئدی از این یک ساعت تغییر برای تحقیقات خود استفاده کرده اند.
پزشکان توصیه می کنند که با کاهش یک ساعت خواب در فصلی که ساعتها یک ساعت جلو کشیده می شود بهتر است که از یک ماه قبل هر هفته 15 دقیقه زودتر از خواب بیدار شوند تا دچار استرس ناشی از کم خوابی نشوند.
دسته ها :
دوشنبه سیزدهم 8 1387
 

استرس سبب بروز بیماری‌های پوستی می‌شود

    1387/8/11   5:11 ب.ظ 
    مشاهده : 11
، پژوهشگران دانشگاه پزشکی برلین و دانشگاه مک مستر در کانادا دریافته‌اند که استرس می‌تواند سلول‌های ایمنی را در پوست فعال کرده و در نتیجه باعث بروز بیماری‌های التهابی پوست شود.

این تعامل دوجانبه و متقابل بین دریافت استرس و واکنش پوست که مغز نیز در آن دخیل است از طریق ارتباط بین پوست و مغز تعدیل می‌شود.

متخصصان می گویند: استرس می‌تواند باعث شود که سلول‌های ایمنی در پوست دچار بیش فعالی شوند که نتیجه آن بروز بیماری‌های التهابی پوست مانند درماتیت یا داءالصدف است.

پژوهشگران چنین فرض می کنند که علت بروز این التهاب افزایش غیرعادی شمار سلول‌های ایمنی در پوست است.

پژوهشگران موش‌های آزمایشگاهی را در معرض استرس صوتی قرار دادند و دریافتند که در این وضعیت تعداد گلبول‌های سفید خون در بافت پوستی به طور غیر طبیعی افزایش پیدا می‌کند.

نتایج این تحقیق در مجله آمریکایی پاتولوژی منتشر شده است.

پژوهشگران براساس شواهد علمی خود دریافتند که استرس، سلول‌های ایمنی را بیش از حد فعال می‌کند و این تغییر آغاز بروز بیماری‌های پوستی است
دسته ها :
دوشنبه سیزدهم 8 1387


مصرف استامینوفن خطر بروز علائم آسم را تشدید می‌کند

    1387/8/12   4:41 ب.ظ 
    مشاهده : 3
دکتر میترا ذولفقاری در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این مطلب افزود: آخرین تحقیقات صورت گرفته حاکی از آن است که مصرف استامینوفن در سال اول تولد با احتمال بروز علائم آسم در کودکان شش تا هفت ساله همراه است.

وی گفت: طبق این تحقیق که توسط انجمن آسم و آلرژی (ISAAC) صورت گرفت، مشخص شد که ارتباط معنی داری بین استفاده از استامینوفن و بروز واکنش‌های آلرژی و اگزما در سنین خردسالی وجود دارد.

دکتر ذوالفقاری تصریح کرد: بر اساس همین تحقیق مصرف استامینوفن در سنین بالای 40 سال نیز خطر بروز علائم آسم را افزایش می دهد.

وی خاطرنشان کرد: مصرف بی رویه و درازمدت استامینوفن موجب اختلال در عملکرد کلیه‌ها و همچنین از کار افتادگی کلیه می شود که بر اساس آمار جهانی از 28 به 55 درصد افزایش یافته است.

دکتر ذوالفقاری با اعلام اینکه مصرف داروهایی همچون استامینوفن نباید به صورت خود تجویزی باشد افزود: متأسفانه مصرف خودسرانه دارو به خصوص استامینوفن بدون مشورت با پزشک به صورت یک فرهنگ درآمده است که این امر موجبات بروز چنین واکنش‌های آلرژیک را فراهم می‌کند.

وی در پایان یادآور شد: امیدواریم با اطلاع رسانی صحیح در زمینه نحوه مصرف داروها و عدم مصرف خودسرانه شاهد پیشگیری و کاهش علائم آسم باشیم.
دسته ها :
دوشنبه سیزدهم 8 1387


نیکوتین یکی از عوامل شیوع سرطان سینه

    1387/8/11   5:01 ب.ظ 
    مشاهده : 4
به نقل از خبرگزاری رسمی چین شینهوا، گروهی از محققان با انجام یک سری تحقیقات گسترده دریافتند، ماده نیکوتین می تواند احتمال ابتلا به سرطان سینه را در میان زنان افزایش دهد.
این سری پژوهش ها همچنین نشان داد این ماده بسیار مضر که در دخانیات به وفور وجود دارد، علاوه بر این می تواند باعث انتقال بافت های سرطانی به قسمت های مختلف بدن شود.
نتایج پژوهش ها و بررسی های دقیق این دسته از دانشمندان در چاپ اخیر مجله Cancer Research منتشر شده است.
اگرچه پژوهشگران اعلام کرده اند، تحقیقات اخیر آنان در این زمینه نیاز به بررسی های دقیق تر و گسترده تر داشته و تاثیر نیکوتین بر ابتلا به سرطان، مخصوصا سرطان سینه هنوز آزمایشات بیشتری را می طلبد.
با این وجود هم اکنون نیز در رابطه با دخالت نیکوتین در تکثیر بافت های سرطانی در بدن هیچ گونه شک و تردیدی وجود ندارد.
اما از آنجایی که به طور کاملا واضح مشخص است که نیکوتین به تنهایی نمی تواند جابه جایی سلول های سرطانی را سبب شود، این امر هنوز با ابهام مواجه است که کدام مولکول در بدن این نقش را برعهده داشته و به یاری نیکوتین می آید.
دسته ها :
دوشنبه سیزدهم 8 1387
از .net remoting میتوان برای این منظور استفاده کنیم که یک پل ارتباطی بین برنامه های مختلف ایجاد کنیم. فارغ از اینکه آن برنامه ها روی یک کامپیوتر اجرا میگردند یا روی چند کامپیوتر. این کامپیوتر ها میتوانند بخشی از یک شبکه باشند یا این که هر یک در شبکه ای در مکانهای جغرافیایی مختلف سراسر دنیا وجود داشته باشند.
علاوه بر آن، این کامپیوتر ها میتوانند سیستم عامل های متفاوتی را اجرا کنند و با این حال از طریق .net remoting با یکدیگر در ارتباط باشند.
این مثال را در نظر بگیرید:
شما برنامه ای برای یک pocket pc با استفاده از زبان C# ایجاد کرده اید که بر روی سیستم عامل Windows CE اجرا میگردد. عملکرد این برنامه این گونه است که به اطلاعات آخرین فروشهای انجام گرفته یک فروشگاه از طریق کامپیوتری که دارای سیستم عامل ویندوز 2003 بوده و بخشی از همان شبکه است دسترسی دارد.
برنامه ای که این اطلاعات را در سمت سرور فراهم میکند تا pocket pc مورد نظر از آن استفاده نماید با زیان visual basic 6.0 نوشته شده است. این برنامه اطلاعات بخش فروش را از یک پیاگاه داده sql server 2000 بازیابی میکند.
امروزه در بسیاری از مواردی که شما میخواهید به اطلاعات در سیستم های کاری مختلف دسترسی داشته باشید، این سناریوی معمول استفاده میگردد. در این سناریو برنامه میتواند به آسانی با برنامه های دیگر از طریق کلاسهای .net remoting ارتباط برقرار کند.
سیستم .net remoting تعدادی سرویس برای فعال سازی اشیاء، کنترل طول عمر هر شیء و انتقال پیغام‌ها به این اشیاء یا از این اشیاء را با استفاده از کانالهای ارتباطی ارائه میکند.
هر پیغامی که از طریق کانالهای ارتباطی منتقل میگردد توسط قالب بندهای سریالی .net ( .net serialization formatters ) مثل فرمت باینری یا SOAP ، کدگذاری و کدگشایی میشود.
.net serialization formatters اشیائی هستند که به شما کمک میکنند پیغام هایی که به یک شیء ارسال میشود یا از آن دریافت میشود را کدگذاری یا کد گشایی کنید.
برای کلیه پیغام ها دو نوع کدگذاری و کد گشایی وجود دارد :
1- باینری
2- XML

برنامه هایی که بازدهی آنها بحرانی میباشد از کدگذاری باینری و در مواقعی که لازم داریم برنامه با یک شیء دیگر در سیستم ارتباط برقرار کند از کد گذاری XML استفاده میکنیم.
سیستم .net remoting شما را قادر میسازد تا بین اشیاء متفاوت در برنامه هایی با دامنه های متفاوت یا پردازشهای متفاوت با استفاده از پروتکل های انتقالی مختلف مانند HTTP ، TCP/IP ، SOAP و ... ارتباط برقرار نمایید.

دسترسی به اشیاء در محدوده های .net remoting

سیستم .net remoting به کلاینت ها اجازه میدهد تا متدهای برخی اشیائی را در محدوده های .net remoting فراخوانی کنند. محدوده های .net remoting عبارتند از دامنه های برنامه، پروسه ها و کامپیوترها.
یک دامنه برنامه میتواند برای یک پروسه اجرا شود. ارتباط بین اشیاء با استفاده از محدوده های .net remoting نیازمند موارد زیر است.
1- یک شیء سرویس دهنده که عملکرد مورد نظر را به فراخوانهای آن عملکرد در بیرون محدوده اش منتشر میکند
2- یک سرویس گیرنده که شیء سرویس دهنده مورد نظرش را فراخوانی میکند
3- یک مکانیزم انتقال بریا ارسال فراخوانی ها از یک نقطه نهایی ( end point ) به نقطه نهایی دیگر
بریا دسترسی به اشیاء و فراخوانی متدهای آنها، شما به اشاره گرها یا ارجاع دهنده هایی به آن اشیاء نیاز دارید. هرچند دسترسی به اشیاء از طریق محدوده های .net remoting کار ساده ای نیست چرا که آدرسها به پروسه ها وابسته هستند و آدرسهایی که در یک پروسه هستند برای یک پروسه دیگر هیچ معنا و مفهومی ندارند.
برای مدیریت این مشکل شما میتوانید یک کپی از شیء سرور را در برنامه سرویس گیرنده ایجاد کنید. پس از آن سرویس گیرنده مذکور میتواند یک متد را از روی شیء کپی شده محلی فراخوانی کند.
در چنین شرایطی شما متیوانید شیء سرویس دهنده را به عنوان یک ارجاع به برنامه سرویس گیرنده ارسال کنید. برنامه سرویس گیرنده از این ارجاع برای فراخوانی متدهاییی که در شیء سرویس دهنده است استفاده میکند.
سیستم .net remoting این فراخوانی را مدیریت کرده و آن را به شیء سرویس دهنده ارسال میکند و پس از آن که فراخوانی انجام شد، حاصل به برنامه سمت سرویس گیرنده ارسال خواهد شد.
دسته ها :
دوشنبه سیزدهم 8 1387


مصرف ذرت می‌تواند موجب تقویت قلب شود

    1387/8/12   4:41 ب.ظ 
    مشاهده : 6
بررسی‌ها نشان می‌دهد؛ دم کرده کامل ذرت و چای تهیه شده از آن برای کاهش فشار خون، درمان امراضی نظیر سنگ کیسه صفرا، سنگ کلیه و عفونت‌های ادراری موثر است.

گفتنی است، ذرت منبع سرشاری از کربوهیدرات‌ها بوده و حاوی مواد معدنی پتاسیم و منیزیم می‌باشد و در صورتی که به همراه حبوبات مصرف شود منبع خوبی برای پروتئین است.
دسته ها :
دوشنبه سیزدهم 8 1387


ایمان، خطر ابتلا به افسردگی را کاهش می‌دهد

    1387/8/12   4:42 ب.ظ 
    مشاهده : 7
، در این تحقیق، پژوهشگران دانشگاه تمپل روی شرایط و وضعیت ایمان نزدیک به هزار نفر تجزیه و تحلیل انجام دادند.

آنها هر دامنه از مذهب گرایی را با میزان خطر ابتلای افراد به افسردگی مقایسه کرده و دریافتند؛ آن دسته از اشخاصی که به میزان بیشتری از مذهب دورند، احتمال ابتلایشان به افسردگی 5/1 برابر بیشتر از کسانی است که کمتر از مذهب جدا هستند.

شرح این پژوهش در مجله طب روانشناسی گزارش شده است.

به گفته جوآنا ماسلکو پژوهشگر ارشد این تحقیقات، شاید علت این تاثیر آن باشد که اشخاص مبتلا به افسردگی تمایل دارند از مذهب بعنوان یک مکانیسم سازگار کننده استفاده نمایند. در نتیجه این اشخاص بیشتر با خدا ارتباط می‌گیرند و بیشتر مناجات و عبادت می‌کنند. پژوهشگران هم چنین تاکید کردند؛ اشخاصی که در خدمتهای مذهبی شرکت می‌کنند 30 درصد کمتر به افسردگی مبتلا می‌شوند

دسته ها :
دوشنبه سیزدهم 8 1387


مصرف دم کرده چای ترش بیش از چای معمولی بر پرفشاری خون افراد دیابتی موثر است

    1387/8/12   4:38 ب.ظ 
    مشاهده : 6
به نقل از ایسکانیوز، براساس یافته های پژوهشی که نتایج آن در کنگره بین المللی طب سنتی و مکمل که 7 تا 10 آبان ماه در ساری برپا شد، ارایه شد 60 بیمار مبتلا به دیابت به دو گروه تقسیم شده، گروه اول از چای معمولی و گروه دوم از چای ترش به مدت 30 روز روزانه دو بار صبح و عصر مصرف کردند.
این گزارش با هدف تعیین اثر کوتاه مدت مصرف چای ترش توسط بیماران متبلا به دیابت نوع 2 بر پرفشاری خون آنها صورت گرفته است.
گزارش فوق می افزاید: در این آزمایش فشار خون سیستولیک (انقباضی) در مصرف کنندگان چای ترش به طور معنی داری 4/15 درصد کاهش یافت، در حالی که این ارقام برای مصرف کنندگان چای معمولی 4/8 درصد افزایش نشان داد. میانگین فشار خون دیاستولیک (انبساطی) در گروه گیرنده چای ترش 3/4 درصد کاهش داشته ولی در گروه گیرنده چای معمولی 6/4 درصد افزایش داشته است.
این گزارش ادامه می دهد، درصد اثر مثبت درمانی گروه گیرنده های چای ترش و چای معمولی به ترتیب 1/48 و 4/15 به دست آمده است.
بنابراین گزارش، این مداخله نظیر سایر مطالعات مشابه، اثر کاهش دهنده فشار خون را که در طب سنتی بسیاری از کشورها مورد توجه است، تایید می کند.
پژوهشگران این مطالعه اظهار دارند، گیاه Hiviscus Sabdariffa یا چای ترش به طور گسترده در مناطق حاره کاشت شده و در طب سنتی بسیاری از کشورها برای درمان پر فشاری خون استفاده می شود.
به گزارش خبرگزاری ایسکانیوز، اولین کنگره بین المللی طب سنتی و مکمل که از روز سه شنبه هفتم آبان ماه در مجتمع پیامبر اعظم ساری آغاز به کار کرد، روز جمعه 10 آبان ماه به کار خود خاتمه داد، این کنگره از سوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با همکاری دبیرخانه آموزش طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شده بود.
دسته ها :
دوشنبه سیزدهم 8 1387

میوه های درمانگر 

    1387/8/13   5:01 ب.ظ 
    مشاهده : 1
 
این سه نوع میوه بسیار عالی است اما اشتباه نکنید. انواع میوه ها میوه ها می تواند آرایشی از انواع ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدانهای مقابله کننده با بیماری ها را برای انسان فراهم کند. در حقیقت گسترش افق دید نسبت به میوه ها می تواند به طور قابل ملاحظه ای سبب بهبود سلامت فرد شود. بسیاری از افراد تنها به خوردن چند نوع میوه اکتفا می کنند و در این زمینه تنوعی به کار نمی برند در حالیکه خوردن انواع میوه ها می تواند طیف رنگین کمان سلامتی را کامل کند. در ادامه به بعضی از این میوه ها و تاثیر شگفت انگیز آنها بر سلامتی اشاره خواهد شد.
فشار خون نرمال با....
موز و بهتر از آن انجیل تازه
6 عدد انجیر تازه حاوی 891 میلی گرم پتاسیم کاهش دهنده فشار خون است. یعنی 20% از نیاز روزانه به این ماده با خوردن انجیر تامین می شود.مقدار پتاسیم موجود در این تعداد انجیر برابر با مقدار موجود در یک موز بزرگ است. مطالعه 5 ساله اخیر در نیوزلند ثابت کرده که منابع غنی از پتاسیم سرعت مرگ و میر در افراد 55 سال و بیشتر را به طور قابل ملاحظه ای تحت تاثیر قرار می دهد. این میوه ها همچنین سبب ارتقا سلامت استخوان می شود. انجیر یکی از منابع سرشار از کلسیم است که کلسیم موجود در آن(6 عدد) معادل نصف فنجان شیر پر چربی است.
سلامت قلب و پیشگیری از بیماری ها و حملات قلبی با....
انگور قرمز و بهتر از آن لیچی

مطالعه ای ثابت کرده که پلی فنول موجود در میوه لیچی سبب حفظ سلامت قلب می گردد و مقدار آن 15% بیشتر از مقدار پلی فنول موجود در انگور قرمز است. این ترکیبات همچنین نقش موثری در پیشگیری از بیماری های حادی مثل سرطان ها دارد. میوه لیچی همچنین در پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه نقش موثری ایفا می کند. میوه لیچی در جنوب چین کشف شده است. لیچی پوسته خشک و چوبی نازک دارد که پر از دندانه های تیز است. زیراین پوست خشک ، بافت لیزی خوابیده که شیرین است. از میوه لیچی استفاده های فراوانی می شود . روی کیک می ریزند. از آن شربت و شراب می سازند. یا با بستنی می خورند.  در ضمن عسلی که کندوی زنبورهایش در کنار درختان لیچی است ، بسیار مرغوب و لذیذ می باشد.
پوست زیبا با....
پرتغال و بهتر از آن گواوا

یک فنجان از میوه گواوا 5 برابر بیشتر از یک پرتغال متوسط حاوی ویتامین c می باشد. زنانی که از منابع ویتامین c غنی استفاده می کنند، کمتر از دیگران دچار چروک های پوستی می شوند. این میوه همچنین در مبارزه با انواع باکتری ها بسیار موثر است. این میوه همچنین سرشار از آنتی اکسیدان است. گواوا یک میوه گرمسیری است. این میوه در ایران کاشته می شود. در شمال ایران با نام خارجی گواوا معروف است و در جنوب به اشتباه زیتون می خوانند. گواوا درختچه ای است همیشه سبز که برگ های آن بدون کرک یا پوشیده از کرک است و گل های آن معطر است. میوه آن گوشتدار است. دانه های آن مانند حبه انگور در گوشت قرار دارد. رنگ میوه قرمز یا زرد است. میوه آن شیرین و خوردنی است و آن را به طور خام یا پخته به شکل مربا و ژله می خورند.
کاهش کلسترول با......
سیب و بهتر از آن گلابی آسیایی
یک گلابی آسیایی بزرگ تقریبا حاوی 10 گرم از فیبرهای کاهنده کلسترول است که تقریبا 40%  از نیاز روزانه را تامین می کند. درحالیکه یک سیب بزرگ نصف این مقدار را تامین می کند. افرادی که از منابع فیبردار استفاده می کنند کلسترول بد خون آنها پایین تر از بقیه افراد است. این میوه همچنین مانع  از افزایش وزن تصاعدی می شود.
مقابله با سرطان با ......
هندوانه و بهتر از آن پاپایا یا خربزه درختی

این دو نوع میوه از منابع غنی بتاکریپ اکسانتین است که مانع از بروز سرطان ریه می شود. هندوانه همچنین سرشار از لیکوپن است که مانع از انواع سرطان ها مثل معده ، پروستات و ....می شود. همچنین این نوع میوه باعث افزایش قدرت ترمیم بدن می شود. مثلا در صورت مصرف موضعی پاپایا بر روی سوختگی ، سرعت بهبود افزایش می یابد. نوعی آنزیم به نام پاپین در این میوه ها وجود دارد که به هضم کمک می کند. پاپین آنزیمی است که به شکستن آمینو اسیدها کمک می کند.
دسته ها :
دوشنبه سیزدهم 8 1387ذرت غذای خوبی برای پیشگیری از سرطان و کرم خوردگی دندان

    1387/8/13   5:02 ب.ظ 
    مشاهده : 1
کاکل ذرت دارای مواد معدنی مختلف و املاح پتاسیم و کلسیم است.

ذرت دارای ارزش غذایی فراوانی است در آن به علت نداشتن گلوتن (ماده چسب گندم) قابلیت تهیه نان را ندارد. بنابراین برای تهیه نان ذرت، آن را با سایر غلات مخلوط می کنند.

ذرت از نظر طب قدیم ایران سرد و خشک است و غذای خوبی برای پیشگیری سرطان است.

استفاده مداوم از ذرت از کرم خوردگی دندان جلوگیری می کند.

روغن ذرت کلسترول خون را پایین می آورد و برای درمان اگزما و بیماریهای پوستی مفید است.

کاکل ذرت را قبل از رسیدن کامل میوه یعنی قبل از پژمرده شدن می چینند و بسرعت خشک می کنند. کاکل ذرت بعد از خشک شدن رنگ قهوه ای پیدا می کند.

دم کرده کاکل ذرت ادرار آور و آرام کننده دستگاه ادراری است.

کاکل ذرت، درد و ناراحتی‌های دستگاه ادراری را تسکین می دهد، سنگ مثانه، ‌التهاب، ‌ورم مثانه و درد مثانه را از بین می‌برد و به طور کلی دستگاه ادراری را تمیز می کند.

بغیر از کاکل ذرت از برگ، ریشه و ساقه بلال نیز استفاده طبی بعمل می آید؛ جوشانده ساقه وسط بلال خونریزی از بینی را بند می آرود.

برای دفع سنگ مثانه از جوشانده برگهای بلال استفاده کنید .

جوشانده ریشه ذرت برای سوزش مجاری ادراری مفید است .

جوشانده وسط بلال درد شکم و معده را از بین می برد .

-در قدیم برای معالجه سوزاک از جوشانده ساقه بلال استفاده می کردند.

دسته ها :
دوشنبه سیزدهم 8 1387

زنان سه برابر بیش از مردان مبتلا به بیماری ms می شوند

    1387/8/13   5:03 ب.ظ 
    مشاهده : 1
جمشید لطفی درگفتگو با خبرنگارسلامت نیوز افزود: بیماریهای که به نوعی باعث ایجاد اختلال درسیستم دفاعی و ایمنی بدن می شود درزنان بیش از مردها مشاهده می شود که  بیماریهای پوستی، روماتیسم مفصلی و ms از این جمله اند.
وی  با ابراز تاسف از اینکه سن شروع بیماری ms رو به کاهش است و امروزه حجمی از اطفال را دربرگرفته است بیان داشت: اکثر مبتلایان  به این بیماری جوانان هستند که فراگیری آن بیشتر درسن بیست تا سی سال است.
رئیس انجمن ms کشور با اعلام اینکه هنوزعلت های این بیماری درهاله ای از ابهام مانده و برای مجامع علمی و پزشکی مشخص نشده است خاطرنشان کرد: ژنتیک، عوامل محیطی مانند دوری ازخط استوا و مسائل جغرافیایی، نقص در ایمونولوزی بدن، مشاهده  علت های ویروسی و میکروبی ، استرس از دلایل بیماری ms است.
وی تصریح کرد: نقش عوامل محیطی بیش از دیگر عوامل تاثیر گذار خوانده شده واین درحالی که شاید بازی مجموعه ای ازاین عوامل در ایجاد بیماری ms نقش داشته باشد.
 لطفی اظهارکرد: دفاع از حقوق بیماران، اطلاع رسانی، اپید میولوژی ، پژوهش و خیریه از وظایف اصلی انجمن ms کشور است.
وی با اشاره به اینکه  درحال حاضر دوازده هزار نفر بیمارعضوانجمن ms کشور هستند گفت: هم اکنون آمار دقیقی از این بیماران به دست نیاوردیم و شاید بتوان جمعیت این بیماران را سی و پنج تا چهل هزار نفر اعلام کرد.
لطفی افزود: تاکنون پژوهش های زیادی به منظور ارائه آماری دقیقی از جمعیت بیماران ms درکشور، پراکندگی بیشتر آنها دراستان ها و عوامل تاثیر گذار بر این بیماری درسطح پراکنده مطرح شده که با افتادن درکش و قوس های زیادی به فراموشی سپرده شده است و این درحالی که باردیگر این مسئله مطرح و طی چند ماه آبنده تحقیقات آن به صورت جدی آغاز می شود.
وی با اظهار اینکه برخی استان ها ازجمله اصفهان در درمان این بیماران فعال عمل کرده اند بیان داشت:احتمال گستردگی جمعیت بیماران ms در استان تهران بیش از سایر استان های کشور است و علت آن هم به جمعیت بالای این استان بر می گردد.
دسته ها :
دوشنبه سیزدهم 8 1387

تجلیل رئیس جمهوری از قهرمانان المپیک و پارالمپیک

    1387/8/12   6:10 ب.ظ 
    مشاهده : 3
در این مراسم از مدال آوران بازیهای المپیک و پارالمپیک 2008 پکن در رشته های مختلف که برای ایران افتخار آفرینی کرده اند، تجلیل خواهد شد.
در بازیهای المپیک پکن، "هادی ساعی" در تکواندو به مدال طلا و "سیدمراد محمدی" در کشتی آزاد به مدال برنز دست یافتند.
این گزارش حاکی است، حاصل کار ورزشکاران معلول و جانباز ایران در بازیهای پارالمپیک پکن نیز 5مدال طلا، 6 نقره و 3 برنز بود.
دسته ها :
دوشنبه سیزدهم 8 1387
محمد مایلی‌کهن بازداشت شد و راهی اوین می‌شود 1387/8/12 4:28 ب.ظ مشاهده : 7 محمد مایلی کهن امروز صبح بازداشت شد و به دادسرای شعبه سه میدان ونک منتقل شد. مایلی کهن لحظاتی پیش در گفت و گوی کوتاه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار داشت: به دلیل شکایت برادران شفیع‌زاده در پی اینکه گفته بودم تاتی تاتی می کردند که جلالی معلم بود، امروز بازداشت شدم. وی ادامه داد: احتمال دارد که به زندان اوین منتقل شوم. اگر بخواهید، عکس این اتفاق را هم دارم و می‌توانم برایتان بلوتوث کنم. در تماس های بعدی که با مایلی کهن گرفته شد تا اطلاعات تکمیلی این ماجرا کسب شود، امکان برقراری ارتباط به دست نیامد.
دسته ها :
دوشنبه سیزدهم 8 1387
محمد علی آبادی" خواستار گسترش روابط ورزشی ایران و کره شمالی شد 

    1387/8/12   6:11 ب.ظ 
    مشاهده : 3
 
"محمد علی آبادی" در دیدار خداحافظی "کیم چانگ یانگ" سفیر کره شمالی در ایران اظهار داشت: دو کشور روابط خوبی در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دارند.
علاوه بر این در عرصه جهانی نیز حامی و پشتیبان هم هستند و ما خواهان تعمیق و گسترش پیش از پیش روابط ورزشی دو کشور هستیم.
رئیس سازمان تربیت بدنی با اشاره به امضای تفاهم نامه ورزشی بین دو کشور که در سفر وی به کره شمالی منعقد شد، اظهار امیدواری کرد که مفاد این تفاهمنامه هرچه سریع تر عملی شود.
"محمد علی آبادی" همچنین از وزیر ورزش و امور جوانان کره شمالی به منظور سفر به تهران دعوت کرد.
براساس این گزارش، در این دیدار "کیم چانگ یانگ" سفیر کره شمالی در تهران با اشاره به حضور پنج ساله خود در تهران بر افزایش روابط ورزشی دو کشور تاکید کرد.
دسته ها :
دوشنبه سیزدهم 8 1387
نخستین جلسه ستاد تدوین برنامه پنجم توسعه در بخش ورزش برگزار شد 

    1387/8/12   6:13 ب.ظ 
    مشاهده : 3
 
"محمد علی آبادی" در این جلسه همه اعضای جامعه ورزش را به وحدت رویه و همکاری جدی برای پربار کردن ظرفیت قانون برنامه پنجم توسعه فرا خواند.
علی آبادی اظهار امیدواری کرد که با بهره‌گیری از دیدگاههای اعضای خانواده ورزش، برنامه جامع و مدون به منظور دستیابی به اهداف کلان ورزش کشور تدوین شود.
براساس این گزارش، در این جلسه که با حضور نمایندگان معاونت برنامه ریزی و نظارت ریاست جمهوری، معاونان سازمان تربیت بدنی و مدیران ارشد سایر بخش های مرتبط با ورزش کشور برگزار شد، اعضای حاضر در جلسه به ارائه دیدگاههای خود در باره ورزش کشور پرداختند.
همچنین مدیرکل دفتر ملی مدیریت و توسعه ورزش کشور و دبیر این ستاد، گزارشی از چگونگی و نقش سازمان تربیت بدنی در تدوین قانون برنامه های توسعه ارائه کرد و ساختار، سیاست های کلی و اهداف تدوین برنامه پنجم توسعه که توسط مراجع ذیصلاح تصویب و ابلاغ شده را تشریح کرد.
در این جلسه مقرر شد، تمامی بخش های مرتبط با ورزش با مشارکت فعال، تمام اطلاعات و نظرات تکمیلی خود را در اختیار دبیرخانه ستاد قرار داده تا در جلسات هفتگی این ستاد مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
در پایان نخستین جلسه ستاد تدوین برنامه پنجم توسعه در بخش تربیت بدنی و ورزش مقرر شد، دبیرخانه این ستاد در محل دفتر ملی مدیریت و توسعه ورزش کشور مستقر شود.
دسته ها :
دوشنبه سیزدهم 8 1387
ناجا : مایلی کهن دستگیر نشده است 

    1387/8/12   6:15 ب.ظ 
    مشاهده : 6
 
سرهنگ مهدی احمدی افزود: نیروی انتظامی دستگیری و بازداشت سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران را تکذیب کرد.
به دنبال شکایت شفیع زاده مدیر عامل باشگاه استقلال اهواز از محمد مایلی کهن به دلیل انجام مصاحبه ای در برخی از رسانه بر علیه وی، صبح امروز در بسیاری از رسانه ها، خبری مبنی بر بازداشت و زندانی شدن مایلی کهن منتشر شده بود.
دسته ها :
دوشنبه سیزدهم 8 1387
نیکبخت‌: باید جواب بی‌احترامی تماشاگران شیرازی را می‌دادم 

    1387/8/11   6:17 ب.ظ 
    مشاهده : 6
 
علیرضا نیکبخت واحدی در مورد حواشی پس از بازی مقابل مقاومت و اظهارنظر شیرازی ها مبنی بر فحاشی وی، اظهار داشت‌‌: آنقدر ظرفیت دارم که از باخت ناراحت نشوم و به تیم حریف بی احترامی نکنم.
وی افزود: هرگز نمی‌گویم کاری نکرده‌ام؛ اما فقط جواب بی‌احترامی هواداران مقاومت را دارم که هرچه خواستند به من گفتند و هیچکس جلودار آنها نبود.
نیک‌بخت ادامه داد: هرگز به بازیکنان و کادر فنی مقاومت بی‌احترامی نکرده‌ام؛ اما تا کی باید ورزشگاه‌های ایران اینگونه باشد و توهین بشنویم؟
نیک‌بخت یادآور شد: از شکایت مسئولان مقاومت ناراحت نیستم؛ ولی باید جواب آنهایی که 80 دقیقه به من بی احترامی کردند را می دادم. امیدوارم کمیته انظباطی نیز به این بی‌احترامی‌ها رسیدگی کند.
نیک‌بخت در خصوص حضورش در جمع 5 بازیکن محبوب جهان گفت‌: خوشحال هستم چون افتخار بزرگی در کارنامه فوتبالی من محسوب می شود؛ اما اطلاع‌رسانی خوبی در این زمینه صورت نگرفته است و امیدوارم رسانه ها این خبر را به خوبی پوشش دهند.
وی در خصوص بی‌احترامی هواداران استقلال گفت: ‌دیگر به آنها کاری ندارم و فقط به فکر تیم خودم هستم. استقلال برای من محبوب بود؛ اما پس از دربی 65 علاقه ام را به این تیم از دست دادم.
دسته ها :
دوشنبه سیزدهم 8 1387
کفاشیان فردا به عربستان می رود 

    1387/8/11   6:16 ب.ظ 
    مشاهده : 3
 
قرار بود علی کفاشیان برای حضور در اجلاس بازی های کشورهای اسلامی که روزهای سه شنبه و چهارشنبه (‌14 و 15 آبان ) در جده عربستان برگزار می شود، راهی این کشور شود؛ ولی به جهت اهمیت دیدار تیم های جوانان ایران و ژاپن، فردا عازم عربستان خواهد شد.
دیدار تیم های ایران و ژاپن فردا ساعت 19:15 برگزار می شود.
دسته ها :
دوشنبه سیزدهم 8 1387
تاثیر کشمش در کاهش بیماری‌های دهان و دندان

    1387/8/1   4:17 ب.ظ 
    مشاهده : 23
برخی فیتوکمیکال‌ها (ترکیبات شیمیایی گیاهی موجود در بعضی گیاهان) رشد باکتری‌های دهانی مربوط به بیماری‌های دهان و دندان را محدود می‌کنند.

همچنین کشمش شیرین و چسبنده است و هر غذایی که حاوی قند باشد و چسبناک هم باشد به نظر می‌رسد باعث پوسیدگی دندان می‌شود اما این گروه تحقیقاتی عکس این مطلب را مطرح می‌کند.

ترکیبات شیمیایی گیاهی تحت عنوان فیتوکمیکال‌های موجود در کشمش با مبارزه با باکتری‌های دهانی به بهداشت دهان کمک می‌کنند.

شایان ذکر است کشمش عمدتا حاوی فروکتوز و گلوکز است و سوکروز که عامل اصلی بیماری دهان و دندان است ، ندارد.
دسته ها :
شنبه یازدهم 8 1387
X