دسته
جك وSMS
ستاره ها
ايرانشناسي
مهدويت
خبر گزاري مهدي فخر در شهر ستان ها
كرمان شناسي
بهترين مطالب
آموزش گام به گام تنیس
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 259676
تعداد نوشته ها : 622
تعداد نظرات : 55
Rss
طراح قالب

تیم ملی ایران برترین تیم فوتسال آسیا شد 

    1387/9/5   7:33 ب.ظ 
    مشاهده : 20
 
 مراسم انتخاب برترین های فوتبال آسیا در شانگهای چین با حضور مسئولان و نماینده های ویژه این قاره برگزار شد و در بخش انتخاب بهترین تیم فوتسال آسیا در سال 2008، تیم ملی ایران برگزیده شد.
در این بخش تیم ایران با تیم های ژاپن و تایلند رقابت داشت.
وحید شمسایی نیز در بخش بهترین بازیکن به عنوان مرد سال آسیا رسید.
دسته ها :
دوشنبه هجدهم 9 1387


پروین، قلعه نویی و حجازی به کمیته تیم‌های ملی دعوت شدند 

    1387/9/12   7:11 ب.ظ 
    مشاهده : 17
 
جلسه کمیته تیم های ملی بعد از ظهر امروز با حضور رئیس فدراسیون فوتبال و تمامی اعضا برگزار شد.
پس از انجام این جلسه مسئولان فدراسیون فوتبال اعلام کردند برای انتخاب بهتر، چند پیشکسوت فوتبال ایران شنبه هفته آینده در کمیته تیم های ملی حاضر می شوند تا بحث کارشناسی به طور کامل انجام شده و سرمربی تیم جوانان انتخاب شود.
علاوه بر چهار نامزد قبلی که برای هدایت تیم ملی جوانان معرفی شده بودند، بعد از ظهر 10 نفر دیگر معرفی شدند تا سرمربی تیم انتخاب شود، اگر چه اعضا هیئت مدیره برای انتخاب سرمربی داخلی اتفاق نظر دارند.
با توجه به خواسته اعضا هیئت مدیره ناصر حجازی، علی پروین، امیر قلعه نویی، غلاحسین پیروانی، افشین پیروانی، مجید جلالی، دکتر خداداد، مسعود معینی، فیروز کریمی، منصور ابراهیم زاده، حشمت مهاجرانی و ... در فدراسیون فوتبال حاضر خواهند شد.
دسته ها :
دوشنبه هجدهم 9 1387

کریمی: از بازی خودم راضی نیستم 

    1387/9/6   7:51 ب.ظ 
    مشاهده : 22
 
 علی کریمی پس از پیروزی یک بر صفر پرسپولیس برابر استقلال اهواز اظهار داشت: برای کسب سه امتیاز به میدان رفته بودیم و بازی خوبی را به نمایش گذاشتیم. بعد از چند هفته بازی زیبا که نتایج خوبی نگرفته بودیم، در این دیدار به حقمان رسیدیم.
وی افزود:‌ استقلال اهواز با دفاع متمرکز در 18 قدم، مانع گلزنی ما شد؛ اما این سیستم ممکن است اهالی فوتبال در ورزشگاه آزادی و افرادی که در منازل خود نشستند را خسته ‌کند. به همین دلیل، بعید می‌دانم هواداران ما زیاد از تیم مقابل پرسپولیس راضی باشند.
کریمی عنوان کرد: به غیر از دقایقی در نیمه اول، به هیچ عنوان از بازی خودم راضی نیستم؛ مخصوصا در نیمه دوم که فکر کنم توپ‌های زیادی را هدر دادم. هنوز هم فکر می‌کنم پرسپولیس برای بردن باید بیشتر زحمت بکشد. در مسابقات گذشته دیده‌ام که تیم‌ها برای مهار کردن بازیکنان ما ماموریت‌هایی به بازیکنان خود می‌دهند.
دسته ها :
دوشنبه هجدهم 9 1387


شمسایی مرد سال فوتسال آسیا شد 

    1387/9/5   7:34 ب.ظ 
    مشاهده : 21
 
 مراسم انتخاب برترین های قاره آسیا در سال 2008 در شانگهای برگزار شد و وحید شمسایی در بخش انتخاب برترین بازیکن فوتسال به عنوان مرد سال آسیا دست یافت.
در فهرست نهایی برای انتخاب بهترین بازیکن فوتسال آسیا مصطفی نظری از ایران و دایسوکه اونو از ژاپن نیز حضور داشتند.
دسته ها :
دوشنبه هجدهم 9 1387
مشکلی برای مسابقه تیم ملی ایران با ایالت باسک وجود ندارد 

    1387/9/12   7:09 ب.ظ 
    مشاهده : 12
 
 اردوی تیم ملی ایران از اول دی ماه در اسپانیا به مدت 10 روز برگزار خواهد شد و ملی پوشان در سرزمین ماتادورها 2 بازی دوستانه با تیم های اندولس و باسک برگزار خواهند کرد.
در روز های اخیر شایعاتی مبنی بر وجود مشکلاتی برای انجام دیدار دوستانه تیم ملی با باسک منتشر شد؛ اما روز گذشته فدراسیون فوتبال اسپانیا با ارسال نامه ای رسمی به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد هیچ مشکلی برای انجام دیدار دوستانه وجود نخواهد داشت.


    1387/9/12   7:09 ب.ظ 
    مشاهده : 12
 
 اردوی تیم ملی ایران از اول دی ماه در اسپانیا به مدت 10 روز برگزار خواهد شد و ملی پوشان در سرزمین ماتادورها 2 بازی دوستانه با تیم های اندولس و باسک برگزار خواهند کرد.
در روز های اخیر شایعاتی مبنی بر وجود مشکلاتی برای انجام دیدار دوستانه تیم ملی با باسک منتشر شد؛ اما روز گذشته فدراسیون فوتبال اسپانیا با ارسال نامه ای رسمی به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد هیچ مشکلی برای انجام دیدار دوستانه وجود نخواهد داشت.
دسته ها :
دوشنبه هجدهم 9 1387
 
 

تیم مهرام قهرمان رقابت های بین المللی تنیس روی میز شد 

    1387/8/30   4:55 ب.ظ 
    مشاهده : 23
 
در رده سنی نوجوانان این رقابت ها نیز تیم تنیس روی میز هندوستان به مقام نخست دست یافت.
در رده جوانان تیم کره جنوبی به مقام دوم دست یافت و تیم های فرآورده لبنی سحر (روزانه ) و تیم کشور اسلواکی به طور مشترک سوم شدند.
در رقابت های نوجوانان تیم کره جنوبی دوم شد و تیم های تاژ و کشور بلاروس در جایگاه سوم قرار گرفتند.
در چهارمین دوره رقابت های بین المللی تنیس روی میز که به میزبانی استان قزوین از 28 آبان ماه جاری آغاز شده و تا اول آذر ماه ادامه دارد، 12 کشور خارجی در قالب 24 تیم و هشت تیم داخلی حضور دارند.
طی این رقابت ها که در دو رده سنی نوجوانان و جوانان در مجموعه ورزشی غدیر شهر قزوین در حال برگزاری است، 54 مسابقه تیمی در رده جوانان و 53 مسابقه تیمی در رده نوجوانان طی دو روز نخست این رقابت ها برگزار شد.
رقابت های بین المللی تنیس روی میز در بخش انفرادی نیز از امروز آغاز و عصر فردا با معرفی نفرات برتر به پایان می رسد.
دسته ها :
دوشنبه هجدهم 9 1387


ورزش موجب افزایش سلول های دستگاه عصبی می شود 

    1387/9/2   4:06 ب.ظ 
    مشاهده : 23
 
محققان تایوانی می گویند: ورزش موجب زایش سلول های جدید عصبی و تقویت دستگاه ایمنی بدن می شود و به افراد در بهتر انجام دادن فعالیت های آموزشی و ذهنی کمک می کند.

مطالعات قبلی دانشمندان درباره موش ها نشان داده بود : هنگامی که موش ها به میانسالی می رسند شمار سلول های بنیادی مغز آن ها کاهش می یابد
دسته ها :
دوشنبه هجدهم 9 1387

معینی: مربی تیم امید با نظر پیشکسوتان فوتبال، ایرانی خواهد بود 

    1387/9/16   7:03 ب.ظ 
    مشاهده : 7
 
فریدون معینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در باره جلسه امروز پیشکسوتان فوتبال برای انتخاب سرمربی المپیک اظهار داشت: حاضران در این جلسه متفق‌القول به حضور مربی ایرانی در تیم امید رای دادند.
وی افزود: مسئله بعدی که در این جلسه مطرح شد شاخص‌ها و ویژگی‌های یک مربی برای حضور در تیم امید بود. در این نشست فرم‌هایی را به پیشکسوتان تحویل دادیم تا نقطه‌نظرات خود را با پر کردن این فرم در جلسه بعدی به ما تحویل دهند.
معینی ادامه داد: به احتمال زیاد جلسه آینده فدراسیون با پیشکسوتان، شنبه یا یکشنبه هفته آینده برگزار می شود.
نشست پیشکسوتان امروز ساعت 14 در محل فدراسیون تشکیل شد.
در این جلسه افشین پیروانی، منصور ابراهیم زاده، حسین چرخابی، محمود بیداریان، همایون بهزادی، احمد خداداد، امیر حاج رضایی، بیژن ذوالفقارنسب، به همراه کفاشیان، تاج، نبی و فریدون معینی حضور داشتند.
فدراسیون فوتبال از ناصر حجازی، علی پروین، امیر قلعه نویی و پرویز مظلومی نیز برای شرکت در این جلسه دعوت کرده بود.
دسته ها :
دوشنبه هجدهم 9 1387


مصطفوی: قطبی به هیچ عنوان 700 میلیون تومان در یافت نکرده است 

    1387/9/9   7:07 ب.ظ 
    مشاهده : 18
 
داریوش مصطفوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، ‌اظهار داشت: با توضیحات کامل در کلیه بندهای قرارداد قطبی در یک برنامه تلویزیونی، همه موارد را شفاف می‌گویم.
وی افزود: قطبی را اخراج نکرده‌ایم که بخواهیم تمام پول او را پرداخت کنیم. با نظر هیئت مدیره، گرفتن تصمیم نهایی درباره مبلغ قرارداد تا زمان درخواست استعفایش و شرکت‌نکردن در تمرینات، به او پرداخت می‌شود. چندین جلسه خوب با مدیر برنامه‌های او داشتیم و با چند جلسه دیگر تکلیف نهایی را روشن خواهیم کرد.
داریوش مصطفوی خاطر نشان ساخت: نمی‌دانم منظور برخی‌ در خصوص قرارداد ترکمانچای قطبی چیست. مگر مردم در اولین روزی که رئیس سازمان ورزش به من لطف کرد و این پست حساس را تحویل داد، در گفته‌های خود، از مدیرعامل پرسپولیس نخواستند که قطبی را به ایران برگردانند.
وی ادامه داد: کارشناسان عقیده داشتند که افشین قطبی به ایران برگردد. ما هم با نظر هیئت مدیره خواستیم تا نظر مردم را در این باره اعمال کنیم. حالا نمی‌دانم چرا همه از این ماجرا خود را کنار می‌کشند.
مصطفوی عنوان کرد: مطمئن باشید با توجه با این پست سنگین، اجازه نمی‌دهم که حتی یک ریال از پول بیت‌المال هدر برود. با توضیحات کامل در خصوص بند قرارداد قطبی در یک برنامه تلویزیونی، همه حرف‌ها را برای مردم بازگو می‌کنم.

دسته ها :
دوشنبه هجدهم 9 1387

ورزش : موثرترین روش برای حفظ جوانی مغز 

    1387/9/3   4:12 ب.ظ 
    مشاهده : 26
 
مغزهای جوان ، سلولهای مغزی نو می سازد و این سلولها در شبکه های مغزی موجود به طور موثر استفاده می شود و به موازات افزایش سن این رون کند خواهد شد و همین امر باعث کند شدن حافظه و یادگیری می شود.
تمرینات بدنی نه تنها باعث افزایش کمیت سلولهای مغزی می شود بلکه کیفیت آنها را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. مهم ترین نکته ای که باید به یاد داشت این است که اقدام برای انجام تمرینات بدنی باید سریع صورت گیرد، زیرا بعد از میانسالی تاثیر مورد نظر مشاهده نخواهد شد.
دسته ها :
دوشنبه هجدهم 9 1387


احمدزاده: بازیکنان ملوان حرمت مسئولان را نگه داشتند 

    1387/9/16   7:02 ب.ظ 
    مشاهده : 5
 
محمد احمد زاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار داشت: مشکلات مالی همچنان پابرجاست و بهتر است در این مورد از مسئولان باشگاه سوال کنید که با وجود تغییر و تحولات وضعیت مالی به کجا کشیده شد.
سرمربی تیم ملوان در مورد صحت عدم پرداخت حتی یک در صد از پیش پرداخت به بازیکنان ملوان توسط باشگاه گفت: نمی توانم حرف غیر واقعی بزنم، اگر غیر از این بود با من برخورد می شد. ما از ابتدای فصل حرمت نگه داشتیم و مشکلات مالی باشگاه را به رسانه ها نکشاندیم؛ اما باید بدانید که حتی یک درصد از پیش قرارداد بازیکنان نیز پرداخت نشده است.
وی افزود: با این شرایط مسئولان باشگاه باید به فکر باشند. به عنوان سرمربی آخرین قولی که به بازیکنانم دادم این بود که نیم فصل و قبل از آغاز دور برگشت لیگ مشکلات مالی حل شود که این اتفاق رخ نداد و حتی یک ریال هم تا امروز (شنبه 16 آذر) به بازیکنان پرداخت نشده است.
سرمربی تیم ملوان درمورد این که چرا روز دوشنبه روی نیمکت تیمش نمی نشیند، گفت: وقتی مشکل بازیکنان حل نشده است چرا باید این کار را کنم؟ مطمئن هستم بازیکنان ما با انگیزه کافی برابر راه آهن به میدان می روند زیرا یادشان هست که چگونه 3 امتیاز بازی رفت به حساب باشگاه راه آهن واریز شد آن هم در حالی که ما مستحق پیروزی بودیم.
احمد زاده با شاره مجدد به مشکلات مالی عنوان کرد: بازیکنان حرمت نگه داشتند و تا امروز این مشکلات را رسانه ای نکردند. نشان داده اند که همواره می توانند کارهای بزرگ انجام دهند؛ اما عجیب این است که با وجود تمام این مشکلات، همه از ملوان انتظار پیروزی دارند آن هم در حالی که هیچ کدام از انتظارات بازیکنان برآورده نشده است.
سرمربی ملوان با گلایه از برنامه 90 اظهار داشت: متاسفانه حرف های من بعد از مسابقه با ابومسلم که درباره مشکلات مالی ملوان بود پخش نشد
دسته ها :
دوشنبه هجدهم 9 1387

هویج در پیشگیری از آلزایمر موثر است

    1387/9/16   6:57 ب.ظ 
    مشاهده : 10
به نقل از فاکس نیوز، پژوهشگران دریافته اند بتاکاروتن موجود در هویج حافظه را در دوران پیری تقویت می کند.

بررسی این پژوهشگران نشان می دهد، مصرف یک روز در میان 50
میلی گرم بتاکاروتن به مدت 15 سال موجب افزایش قدرت حافظه و تاخیر در زوال عقل می شود.

این بررسی حاکی است بتاکاروتن موجب کاهش یا از بین رفتن استرس اکسید کننده می شود که با پیر شدن انسان به سلولهای مغزی آسیب می زند.

سیب زمینی شیرین و زرد آلو نیز سرشار از بتاکاروتن هستند.
دسته ها :
دوشنبه هجدهم 9 1387

کرفس تمیزکننده کلیه و روده

    1387/9/16   6:58 ب.ظ 
    مشاهده : 19
به نقل از ایسنا، کرفس کلیه و مثانه را تمیز می‌کند. از تولید سنگ کلیه و مثانه جلوگیری می‌کند و ملین است.

پتاسیم موجود در غده و تنه کرفس جریان ادرار را تحریک و کلیه و مثانه را تمیز می‌کند و بیش از همه برای بیماران نقرسی مفید است زیرا در خون این افراد اسیداوریک با غلظت بالا غالباً دیده می‌شود .

روغن اتری که در کرفس وجود دارد باعث گشاد شدن مجاری کلیه می شود به طوری که اسید اوریک بهتر دفع می‌گردد. آلودگی میکروبی ضعیف درروده نیز در اثر ترپین از بین می رود.

کرفس باعث تحریک شدیدتر روده شده و سایر ناراحتی هایی از این قبیل بر اثر خوردن کرفس بهبود می یابند.

تجربه نشان داده است که یک وعده غذای کرفس بوی بد دهان را از بین می‌برد. احتمالا موادی که در معده تولید می‌شوند با مواد معطر کرفس ترکیب شده و از بوی بد دهان جلوگیری می کند.

کسانی که از بوی بد دهان رنج می برند باید هرروز مقداری کرفس میل کنند، در صورتی که نتیجه ای نداد بایستی به پزشک مراجعه کرد . از قدیم گفته اند که کرفس باعث شادی و شادابی می شود.

برای اینکه به روده‌های خسته و پیر کمک شود ، توصیه می شود که هر روز یک لیوان عصاره کرفس مصرف شود. از این طریق روده به روش طبیعی تخلیه می‌شود.

کرفس در تقویت معده و اعصاب موثر است.

آب کرفس خام درمان خوبی برای گرفتگی صداست.

خوردن کرفس حافظه را زیاد و قلب را پاک می کند و دیوانگی ، جذام و پیسی را برطرف می کند.

کرفس به علت دارا بودن فسفر زیاد ، در ازدیاد هوش و افزایش شیر مادر مؤثر است .
دسته ها :
دوشنبه هجدهم 9 1387


مصرف ویتامین E در کاهش التهاب ماهیچه‌ها موثر است 
    1387/9/16   6:56 ب.ظ 
    مشاهده : 9
 
دکتر کیمبرلی هوی متخصص و پژوهشگر دانشگاه ایلینویز در آمریکا که روی این تحقیق بررسی کرده است، می‌گوید: ویتامین E می‌تواند باعث کاهش پروتئینی به نام سیتوکین شود.

این پروتئین واکنش ایمنی بدن را سرکوب می‌کند به این ترتیب وقتی در بدن افزایش یابد التهاب بافتهای ماهیچه‌ای بیشتر می‌شود.

نتایج این تحقیق در مجله اکسپریفتال فیزیولوژی منتشر شده است.

به گزارش ایسنا، این پژوهشگر و دستیاران وی روی تاثیر مصرف ویتامین E در موشهای آزمایشگاهی مطالعه کرده‌اند. پس از خوراندن این ویتامین به موش‌ها دوز پایین میکروب ایکولی را نیز به آنها تزریق کردند تا التهاب سیستمک شدید آنها را تشدید کنند.

نتایج تحقیقات نشان داد: موشهایی که به مدت سه روز ویتامین E مصرف کرده بودند در بافتهای ماهیچه‌ای آنها میزان پروتئین‌های اکسید شده به نسبت موشهایی که شبه دارو استفاده کرده‌ بودند، کمتر دچار التهاب شده بود.

هم چنین میزان گرفتگی و سختی ماهیچه‌ها در این موشها کاهش پیدا کرد.
دسته ها :
دوشنبه هجدهم 9 1387


گوشت گوساله جایگزین مرغ شد 

    1387/9/16   6:54 ب.ظ 
    مشاهده : 21
 
به نقل از فارس، تصمیم نمایندگان ویژه رییس‌جمهور در کارگروه کنترل بازار که در جلسه مورخ 20/8/1387 به استناد اصل یکصد و بیست و هفتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و با رعایت تصویب‌نامه شماره 48666/ت40175هـ مورخ 4/4/1387 اتخاذ شده است، به شرح زیر برای اجرا ابلاغ می‌شود: در ازای پنج (5) کیلوگرم گوشت مرغ بن ویژه ماه مبارک رمضان، موضوع بند (2) تصمیم‌نامه شماره 77430/ت40450ن مورخ 16/5/1387 ، به میزان (5/2) کیلوگرم گوشت گوساله برای هر نفر از مشمولین بند(1) تصمیم‌نامه یادشده با کیفیت مطلوب در بسته‌بندیهای یک تا سه کیلوگرمی توسط شرکت پشتیبانی امور دام ظرف یک ماه توزیع می‌گردد.
به گزارش فارس، در حالی برای ماه مبارک رمضان امسال بن ویژه کالا برای توزیع 5 کیلو مرغ درنظر گرفته شده بود که توزیع گوشت مرغ با مشکلاتی مواجه شد و کارمندان دولتی با مراجعه به مراکز توزیع دست خالی بر می گشتند.
دسته ها :
دوشنبه هجدهم 9 1387

هر کی بگه این چیه من اسم خودمو قرینه قرینش میکنم

دوشنبه هجدهم 9 1387چهل نکته برای حافظان قرآن کریم

قسمت اول

لازم است ابتدا مقدماتی که حافظ قرآن باید رعایت کند، یادآوری شود، زیرا این پیشکردارها اگر چه ممکن است به ظاهر تأثیری در حفظ قرآن نداشته باشد، ولی قطعاً این گونه پیشینه‎ها زمینه‎ساز موفقیت و تداوم راه خواهد بود.
بسیاری از این امور اگرچه از مضامین روایات بدست می‎آید، ولی تجربه بزرگان و دوستان حافظ قرآن، مؤید آن است، زیرا قرآن و حفظ آن غیر از علوم و مطالب دیگر است، هدف از حفظ قرآن، رسیدن به کمال و معنویات است و تنها نمی‎توان به حفظ الفاظ بسنده کرد، بلکه باید مقدمه ساز برای آن اهداف عالیه باشد.

اهمیت خواندن و حفظ قرآن

پیامبر ـ صلّی الله علیه و آله ـ فرمود: اگر می‎خواهید با خدا سخن بگوئید پس قرآن بخوانید.[1]
پیامبر ـ صلّی الله علیه و آله ـ فرمود: قلوب هم مانند آهن زنگار می‎گیرد، سؤال شد با چه چیزی زنگار را باید زدود؟ فرمود: خواندن قرآن.[2]
امام علی ـ علیه السّلام ـ فرمود: ثبات ایمان با خواندن قرآن است.[3]
حضرت رسول ـ صلّی الله علیه و آله ـ فرمود: از خواندن قرآن غفلت نکن، زیرا قلب را زنده می‎کند و از گناه ترا باز می‎دارد.[4]
حضرت رسول ـ صلّی الله علیه و آله ـ فرمود: کسی که قرآن می‎خواند، در درجات نبوّت قرار گرفته، غیر از آن که به او وحی نمی‎شود.[5]

1. پاکیزگی:

پیامبر خدا ـ صلّی الله علیه و آله ـ فرمود: مسیر ورود قرآن را پاکیزه و معطر نمائید.[6] اگر چه در بدو امر، این روایت پاکی ظاهری را مطرح کرده آن هم در دهان، ولی از روایات دیگر بخوبی استفاده می‎شود که پاکی تمام اعضاء مادی از قبیل گوش، چشم، زبان، دست و... را شامل خواهد شد، حتی اگر خواستار بهره‎گیری معنوی بیشتر باشیم، باید از ناپاک کردن تمام اعضاء بویژه سیستم‎های یاد شده، اجتناب کرده و نگذاریم، به گناه و حرام آلوده گردند. در این جا این نکته قابل ذکر است که اگر انسان بخواهد، به پرتگاه گناه و حرام کشانده نشود، باید از شبهات و انجام مکروهات در حد توان اجتناب نماید.
اگر چه وضو برای بسیاری از کارها خوب است و ثواب بیشتری را برای آن عمل بوجود می‎آورد، ولی برای خواندن قرآن و کارهای قرآنی لازم است.
آری انسان هنگامی که قرآن را از حفظ می‎خواند، مرور می‎کند، یا از رو می‎خواند، ولی دست خود را به الفاظ قرآن نمی‎زند، واجب نیست وضو داشته باشد، ولی در تمامی این مراحل خوب است خود را ملتزم نماید که با وضو باشد، زیرا که وضو به انسان نورانیّت و معنویت عنایت می‎کند. حتی امام صادق ـ علیه السّلام ـ فرمود: وضوی روی وضو، نور بالای نور است.[7]
اگر فضائی را برای کارهای قرآن بر می‎گزینید، خوب است پاک باشد. چه از نظر نجس و پاکی و چه از نظر معنوی بهتر است طهارت فضا و مکان نیز لحاظ شود.
برای این امر خوب است مساجد، حسینیه‎ها، آرامگاه امامزادگان و شهداء و حتی قبور مؤمنین را برای حفظ کردن انتخاب کنید. چون محل تردد ملائکه و رحمت الهی است.

2. یاری از قرآن برای نجات از شیطان:

قرآن می‎فرماید: وقتی می‎خواهید قرآن بخوانید از (حیله‎ها و مکرهای) شیطان رانده شده، از درگاه الهی، به خدای متعال پنا ببرید.[8]
روایات فراوانی هم در علت و آثار این امر از حضرات معصومین ـ علیهم السّلام ـ رسیده است، آنچه مهم است زمینه‎هایی که موجب جلب نظر شیطان می‎گردد، باید از بین برد و عوامل لازم را باید بوجود آورد، تا الطاف الهی را برای خود جذب کرد. آنگاه است که انسان می‎تواند، از معنویت و نورانیت قرآن جان خود را سیراب سازد و از خواندن قرآن بهره‎های همه جانبه علمی، معنوی و دنیوی و اخروی ببرد.

3. رو به قبله:

سعی شود هنگام خواندن قرآن، دو زانو باشیم. در روایات تأکید زیاد شده که رو به قبله بخوابید، رو به قبله بنشینید، رو به قبله غذا بخورید و رو به قبله دعا بخوانید و رو به قبله قرآن تلاوت کنید.
این رو به قبله بودن، ایجاد ارتباط قوی‎تر بوسیله قرآن و کعبه است و خود این گرایش ظاهری زمینه‎ساز پذیرش انوار الهی از طریق قرآن و کعبه می‎شود.

4. ترتیل قرآن:

خداوند در قرآن می‎فرماید: قرآن را بصورت ترتیل بخوانید[9] و در روایات ترتیل را معنا کرده‎اند چنانچه از امام رضا ـ علیه السّلام ـ نقل شده:
1. کلمات را صحیح ادا کنید.
2. وقتی به آیات علمی رسیدید، دقت کنید.
3. در آیات عذاب، قلوب خود را متذکر شوید.
4. همّت انسان برای پایان دادن آیات نباشد.
5. در هنگام خواندن آیات رحمت به خداوند امیدوار باشید و در هنگام قرائت آیات عذاب، خاشع باشید.[10]
ن: 632 م از امام علی ـ علیه السّلام ـ سؤال شد ترتیل چیست؟
فرمود: ترتیل اداء (صحیح) حروف و رعایت موارد وقف می‎باشد.
خداوند می‎فرماید: ای پیامبر برای اینکه قرآن در قلبت تثبیت گردد، آنرا بصورت ترتیل فرستادیم.[11]
در جای دیگر می‎فرماید: ای پیامبر قرآن را بصورت ترتیل بخوان.[12]

5. اندیشه کردن:

قرآن می‎فرماید: چرا در قرآن (هنگام خواندن) اندیشه نمی‎کنید، شاید در دلتان قفلی وجود دارد؟![13] چون در آیات کریمه دریای عمیق و اقیانوس موّاج معنویات و برکات است و درک آن‎ها هم، برای همه کس میسّر نیست. مگر به تدبّر کردن، شایسته است حافظ قرآن تدبر بیشتری نماید. چنانچه امام علی ـ علیه السّلام ـ فرمود: بهره‎ای در قرائت قرآن نیست، مگر اینکه در ابعاد آن فکر شود.[14]
اصولاً تفکر کردن در تمام امور زندگی یکی از اصول پیشرفت انسان می‎باشد، ولی در امور معنوی و الهی تفکر و اندیشه کردن از سازندگی خاصی برخوردار است و برای تأکید این امر در قرآن کریم خداوند متعال صدها بار توصیه به اندیشه فرموده است و با واژه‎هایی چون: تفکر، تدبر، تعقل و... این امر مطرح شده است.
حافظ، قبل از حفظ قرآن باید به برکاتی که از قرآن می‎تواند بدست آورد، فکر کند و کسب آن برکات در پرتو اندیشیدن به قرآن و معارف و احکام آن است.

6. خشوع در قرآن:

قرآن می‎فرماید:
آیا زمان آن نرسیده، که هنگام یاد خدا در قلوبشان، خشوع بوجود آید.[15]
قرآن را باید با احترام خواند، البته در تمام ابعادش، از نظر نشستن، خواندن، گرفتن قرآن، اداء کلمات و...
حافظ، چون چنین افتخاری نصیبش شده، که توفیق حفظ قرآن را یافته، باید با تمام وجود به اجزاء کوچک و بزرگ قرآن کاملاً احترام قائل شود، تا خداوند هم او را مورد لطف خود قرار دهد، زیرا که او به کتاب الهی، احترام قائل شده است.
اگر چه در قرآن توصیه شده، در راه رفتن، حرف زدن، خوردن، نشستن، معاشرت و... سعی کنید، غرور نداشته باشید، ولی در رابطه با کارهای قرآن باید نهایت تواضع را بخرج داد.
حافظ، نباید فکر کند که این لیاقت اوست، که حافظ تمام، یا قسمتی از قرآن شده، که در نتیجه به غرور وادار شود، بلکه باید بداند که این لطف ویژه خداست.
هر لحظه ممکن است، این لطف سلب شود. برای حفظ این نعمت الهی، باید از آفت کبر، بی‎توجهی، به خدا و عادی شدن نسبت به کارش پرهیز کند، تا نعمت، افزایش و یا تداوم یابد.

7. استماع قرآن:

یکی از نکات مهم این است که قاری، باید هنگام خواندن دیگران کاملاً توجه کند، حرف نزند، توجه داشته باشد، زمزمه دیگری نداشته باشد و...
خدای متعال می‎فرماید: وقتی قرآن خوانده می‎شود گوش دهید، شاید مورد رحمت الهی قرار گیرید.[16]
حضرت رسول ـ صلّی الله علیه و آله ـ فرمود: کسی که مشتاق الهی است، به قرآن گوش دهد.[17]
حضرت رسول ـ صلّی الله علیه و آله ـ فرمود: خواندن قرآن، بلای دنیوی را مرتفع می‎کند و گوش دادن به قرآن مشکلات آخرت را مرتفع می‎سازد.[18]
استماع قرآن غیر از شنیدن است، لذا در شنیدن موسیقی، غیبت و... آقایان می‎فرمایند: اگر شنیدن باشد، اشکال ندارد، ولی استماع حرام است، منظور از استماع این است که انسان همراه با گوش دادن دقت هم داشته باشد.
اگر چه گوش دادن برای حفظ نباشد باز هم باید همراه با دقت باشد.

8. تشویق و آموزش قرآن:

تشویق در کارهای نیک، برای انسان برآیند خوبی خواهد داشت، اگر انسان بتواند در حفظ قرآن، دیگران را تشویق کند برکات الهی زیادی برای او خواهد بود و علاوه مورد علاقه مترّبی قرار خواهد گرفت.
امام صادق ـ علیه السّلام ـ فرمود: بهترین شما کسانی هستند که خود قرآن بیاموزند و به دیگران نیز بیاموزند.[19]
رسول اکرم ـ صلّی الله علیه و آله ـ فرمودند: اگر زندگی سعادتمندانه می‎خواهی، مرگ را شهادت گونه دوست داری، نجات از ترس قیامت را علاقه داری، نور در تاریکی قیامت می‎خواهی، سیرابی، در روز عطش قیامت را خواهانی، برتری عمل در روز حساب را جویایی، پس قرآن تدریس کن زیرا که وقت گذاری در راه قرآن یاد خدا و نجات از شیطان است و برتری عمل در حساب می‎باشد.[20]

9. دعای ختم قرآن:

خوب است در پایان هر کار قرآنی، این دعا هم قرائت گردد. زیرا امام علی ـ علیه السّلام ـ توصیه فرموده‎اند:
اَللّهم اَشْرَحْ بالْقرآنِ صَدْری و اسْتَعْمَلْ بِالقُرانِ بَدَنی وَ نَوِّرَ بِالقُرْانِ بَصَری وَ اَطْلِقْ بِالْقُرْانِ لِسانی وَ اَعِنّی عَلَیْهِ ما اَیْقَیْتَنی فَاِنَّهُ لا حَوْلَ و لا قُوَةَ اِلّا بِکَ.[21]
خدایا در پرتو قرآن سینه‎ام را گشاده گردان، (حوصله بده) اعضاء بدنم را بوسیله عمل به آن نورانی نما، دیدگانم را بخاطر قرآن نورانی کن، زبانم را گویا گردان و در راه رسیدن به یقین در پرتو قرآن یاریم نما، زیرا که قدرت و توان بجز از مسیر تو ممکن نباشد.

پی نوشتها:

[1] . حضرت رسول ـ صلّی الله علیه و آله ـ کنزالعرفان حدیث 2258.
[2] . کنز العرفان، حدیث 2441.
[3] . غررالحکم.
[4] . کنزالعرفان حدیث 2441.
[5] . کنزالعرفان حدیث4032.
[6] . بحارالانوار حدیث 93 ص 213.
[7] . وسائل ج 1 ص 265؛ الوضوء نور علی نور.
[8] . سوره نمل آیه 98.
[9] . 4 مزمل.
[10] . بحار 92 صفحه 215، مجمع البیان صفحه 316 جلد 5.
[11] . 32 فرقان.
[12] . 4 مزمل.
[13] . 24 محمد ـ صلّی الله علیه و آله ـ .
[14] . بحار ج 92 ص 211.
[15] . حدید 16.
[16] . اعراف آیه 204.
[17] . بحار ج 92 ص 20.
[18] . کنزالعرفان حدیث 4031.
[19] . کنزالعرفان خبر 2439.
[20] . بحار ج 92 صفحه 19.
[21] . بحار ج 92 ص 209

دسته ها :
دوشنبه هجدهم 9 1387آئینه رضایتمندی

بشارت باد!
ای آسمان، ای زمین، ای مدینه، ای توس! بشارت باد.
می آید از سمت بهشت جاودان، عطر ولایت.
می آید از سوی عمق کهکشان، نور امامت.
می آید از ژرفای آبیِ عطوفت!
می آید از کانون نورانی عصمت!
می آید از محراب عرفانی مشرق؛ آکنده از عطر تبسّم های طاها!
شور دعا، پیچیده در عطر صدایش، نور بقا پاشیده بر مَهد صفایش، بس که رضایت، در نگاهش خانه کرده! نامیده حق ـ الحق چه زیبا هم ـ رضایش! آکنده از عطر پیمبر صلی الله علیه و آله وسلم ، بوی مکه، سرشار از عطر علی علیه السلام ، انوار کعبه، لبریز از یاد خدیجه علیهاالسلام ، عطر زهرا علیهاالسلام همراه با عشق حسن علیه السلام ، شور حسینی علیه السلام .
می آید او غرق دعای سبز سجاد علیه السلام ! می آید او غرقِ شهودِ علم باقر!
می آید او مثل شگفتی ها، کنار حِلم صادق علیه السلام ، می آید او سرشارِ غربت های بابا.
می آید او آکنده از بغض فرو خورده ز سختی های کاظم علیه السلام !
... او می آید، تا سرزمین گل و بلبل را، بهاری جاودانه باشد و از عظمت نامش، «ایران» به خود ببالد!
گویی او سهم ایران از بهشت اولیاء الله است.
می آید، تا عاشقان ولایت را پناه گاهی از نور و امید باشد و ناممکن های روزگار را نام مشکل گشایش، ممکن سازد.
می آید، تا سینه های سوخته از غربت و دل های خسته از ستم را نهایت آرزو باشد. می آید، تا تمام غریبان جهان را، در تمام غربت ها، «امام غریبان علیه السلام » باشد.
می آید؛ از سمت مشرقی ترین طلوعِ نور؛ تا مصداق کاملی برای عظمتِ عشق باشد؛ عظمت نور، عظمت ولایت، عظمت عطر ناب «محمّدی» صلی الله علیه و آله وسلم .
می آید، تا به قامت آسمانی اش، جنّ و اِنس، از «مدینه تا توس»، تواضع کنند و شیفتگان امامت و ولایت، ناباورانه مقدمش را در «ایران» گرامی بدارند.
ـ می آید، تا عطرناب «محمّدی» صلی الله علیه و آله وسلم را با کلام عطرآگین «مرتضوی»اش بیامیزد و تا آن سوی ماوراء النهر را با عطر حضورش بیاراید!
می آید، تا در شمالی ترین نقطه اسلام، قله های رفیع «معرفت» را بنا سازد و «عرفان خراسان»، گوی سبقت از دل تاریخ بِرُباید.
می آید، تا در دل ها، عشق ولایت علوی علیه السلام ریشه کند و از یُمنِ حضور سبزش، زمان و مکان از تیرگی جامه ها و اندیشه ها و نگاه های «بنی العباس»، رهایی یابد.
می آید، تا اهالی «نیشابور»، برای اولین بار و آخرین بار، تبلور بهارانه «امامت» را به چشم ببینند!
می آید، تا خراسان، حرم امنِ آهوان باشد و بی پناهان خسته از روزگار، به حریمِ امن «رضوی علیه السلام »، پناه ببرند.
سلام بر تو ای امام غریبان!
سلام بر تو که عظمت کشور ما هستی و ضامن سعادت و سربلندی ما!
سلام بر تو و بر خانه ای که قدم در آن نهادی!
سلام بر تو و دامانی که تو را بپرورید!
سلام بر تو و زندگیِ سراسر نورانی ات.
سلام بر تو و مزاری که وعده گاه زیارت و التجای عاشقان است! مولا جان، امام رضا علیه السلام ! به خانه دل های عاشقان خوش آمدید!
مقدمتان گلباران!

سید علی اصغر موسوی

دسته ها :
دوشنبه هجدهم 9 1387

رونالدو مرد سال فوتبال اروپا شد

مهاجم پرتغالی تیم فوتبال منچستریونایتد، از سوی مجله فرانس فوتبال به عنوان بازیکن سال فوتبال قاره اروپا انتخاب شد. به گزارش گروه ورزشی تبیان، رونالدو پیش از این کفش طلای فوتبال اروپا را نیز به سبب 31 گل به ثمر رسانده در رقابتهای لیگ برتر انگلیس در فصل گذشته و عنوان بهترین بازیکن جهان از سوی اتحادیه فوتبالیست‌های حرفه‌ای  را از آن خود کرده بود. این بازیکن 23 ساله در حالی موفق به کسب عنوان برترین بازیکن سال اروپا می شود که "لوییز فیگو "هموطن وی در سال 2000 موفق به کسب این عنوان شده بود. . پس از رونالدو ، لیونل مسی آرژانتینی و فرناندو تورس اسپانیایی به ترتیب دوم و سوم شدند. او اکنون به عنوان چهارمین بازیکن تاریخ باشگاه منچستر یونایتد شناخته می شود که توانسته توپ طلای فوتبال اروپا بدست آورد. پیش از وی دنیس لا (1964) ،سر بابی چارلتون (1966) و جورج بست (1968) موفق به کسب این عنوان شده بودند. گفتنی است که رونالدو طی مراسمی امشب جایزه خود را دریافت خواهد کرد. اکنون این بازیکن پرتغالی در انتظار اعلام برنده عنوان بهترین بازیکن سال فیفا است که هرگز توسط بازیکنی حاضر در لیگ انگلیس فتح نشده است. بازیکن پرتغالی تیم فوتبال منچستریونایتد بعد از این انتخاب گفت: از کسب عنوان مرد سال فوتبال اروپا بسیار خوشحالم چراکه رویای دوران کودکی ام بالاخره تحقق یافت.

 

 

وی که توانست از 480 رای ممکن 446 امتیاز را به خود اختصاص دهد گفت : باید بگویم امروز ، یکی از زیباترین روزهای زندگی ام است چون کسب این افتخار و توپ طلا، آرزوی همیشگی دوران کودکی ام بود. احساس خارق العاده ای دارم. باور کنید نمی توانم احساسم را توصیف کنم زیرا شما دری را اکنون گشوده اید که من انتظارش را داشتم. مایلم در وهله نخست از تمام کسانی که به من رای دادند، تشکر کنم. همه آنهایی که مرا می شناسند، خوب می دانند چه رویای بزرگی درمن شکل عینی به خود گرفته است.  بازیکن پرتغالی تیم منچستر یونایتد افزود : بعد از 2 بازیکن معروف و خیلی بزرگ صاحب این افتخار شدم. تنها 23 سال سن دارم و کسب این افتخار به این خاطر خارق العاده است و در عین حال غیر قابل تصور. دوران فوتبال حرفه ای ام را در شرایطی که با 17 سال عضو اسپورتینگ لیسبون بودم، شروع کردم. وقتی می بینم که بالاتر از بازیکنان بزرگی همچون لیونل مسی، فرناندو تورس، ژابی و... قرار گرفتم، واقعا احساس غرور می کنم. در این دنیای زیبا که چنین موقعیتی را به من داد، برای رسیدن به آن، موانعی وجود داشت؛ اما بالاخره‌ آنرا بدست آوردم.

 

دسته ها : خبر های ورزشی
جمعه پانزدهم 9 1387
X