دسته
جك وSMS
ستاره ها
ايرانشناسي
مهدويت
خبر گزاري مهدي فخر در شهر ستان ها
كرمان شناسي
بهترين مطالب
آموزش گام به گام تنیس
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 259680
تعداد نوشته ها : 622
تعداد نظرات : 55
Rss
طراح قالب


فروش 16 میلیون تومانی مدرک لیسانس و فوق‌لیسانس ‌دانشگاه آزاد توسط کارکنان متخلف 

    1386/8/14   10:36 ق.ظ 
    مشاهده : 52
 
سردار علیپور امروز در یک نشست خبری در جمع خبرنگاران با اشاره به تلاش‌ها و همکاری‌های مؤثر مسئولان دانشگاه آزاد برای شناسایی عوامل این باند که در بخش آموزشی فعالیت داشتند، گفت: این افراد که 3 نفرند با سوءاستفاده از موقعیت‌هایی که به دلیل کار در حوزه آموزشی داشتند اقدام به برقراری ارتباطات با دلالان برای فروش مدرک لیسانس و فوق‌لیسانس می‌کردند.
وی گفت: اعضای این باند به فروش مدرک در تمامی رشته‌های مختلف در مقاطع لیسانس و فوق‌لیسانس اعتراف کرده و عنوان کردند که مدت یک سال این اقدام مجرمانه را انجام داده‌اند.
دسته ها :
شنبه بیست و هشتم 10 1387


آخرین اقدامات برای کشف علت مرگ دلفین‌ها در خلیج فارس 

    1386/8/6   7:44 ب.ظ 
    مشاهده : 56
 
محمدباقر نبوی افزود: عصر روز گذشته جلسه مشترکی با حضور فاطمه واعظ جوادی، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و نمایندگانی از سازمان بنادر و کشتیرانی، شیلات، وزارت نفت و سازمان دامپزشکی برگزار شد، و قرار شد کمیته تخصصی مدیریتی موضوع مرگ دلفین‌ها را پیگیری کند.
وی در ادامه گفت: مهلت 2 هفته‌ای برای دستگاه‌های مرتبط با دریا در نظر گرفته شد تا تمام اطلاعات خودشان را درباره علت مرگ دسته جمعی دلفین‌ها به سازمان محیط زیست اعلام کنند به طور مثال شیلات باید تمام شناورهایی را که طی این مدت وارد آب‌های خلیج فارس شده‌اند مورد بررسی قرار دهد و در صورتی‌که آلودگی داشته‌اند اعلام کنند.
معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست اظهار داشت: یکی دیگر از برنامه‌های که مقرر شد مورد اجرا قرار گیرد برنامه‌ریزی برای گشت دریایی منطقه ای است تا تمام عوامل آلاینده در منطقه خلیج فارس مورد بررسی قرار گیرد.
نبوی تصریح کرد: باید آب‌های منطقه به طور مرتب مورد ارزیابی قرار گیرد تا در صورت بروز آلودگی سریعاً مطلع شویم و اقدامات پیشگیرانه را انجام دهیم.
وی گفت: در این جلسه موضوع آموزش افراد بومی در منطقه نیز مورد تأکید قرار گرفت.
معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست اظهار داشت: در این جلسه ما به دنبال پیدا کردن مقصر نبودیم و می‌خواهیم علت این حادثه را به دست بیاوریم که امروز نیز لاشه تعدادی از این دلفین ها به تهران می‌رسد و برای آزمایش به آزمایشگاه دانشگاه تهران و یک آزمایشگاه خصوصی ارائه می‌شود.
وی در ادامه در خصوص ارتباط مرگ این 70 دلفین با 79 قطعه دلفین دیگری که یک ماه پیش در آب‌های خلیج فارس مردند، گفت: مشخص است که احتمال مرگ این‌ها متفاوت از مرگ دلفین‌های قبلی است چون 79 قطعه دلفین قبلی در آب مرده بودند و لاشه آن‌ها به طور پراکنده به ساحل آمده بود ولی این دلفین‌های جدید در یک منطقه به صورت متراکم به ساحل آمده بودند.
نبوی درباره اعلام نتایج مرگ دلفین‌ها در یک ماه گذشته نیز اظهار داشت: هنوز نتیجه مطالعات توسط استان استخراج نشده اما به احتمال زیاد علت اصلی مرگ آن‌ها عملکرد واحدهای صیادی بوده است.
طی روزهای اخیر لاشه بیش از 70 قطعه دلفین در دهانه خور گنگان واقع در 100کیلومتری غرب شهر جاسک پیدا شد که تعدادی از این دلفین ها زنده بودند و با بازگشت به آب دوباره جان گرفتند.
شهرستان جاسک به عنوان شرقی‌ترین نقطه استان هرمزگان در فاصله 300 کیلومتری بندرعباس قرار گرفته است .

                                   mf
دسته ها :
شنبه بیست و هشتم 10 1387

با اعترافات مرد 31 ساله در تهران؛ معمای پیچیده جنایت خاموش علیه چهار دانش‌آموز یزدی گشوده شد 

    1386/8/6   5:23 ب.ظ 
    مشاهده : 50
 
سرهنگ کارآگاه سعید لیراوی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران روند تکمیل پرونده از سوی کارآگاهان دایره یازدهم پلیس آگاهی را تشریح کرد و گفت: حدود یک ماه پیش، پلیس آگاهی استان یزد، مظنون 31 ساله‌ای به نام «عبدالزهرا» را در ارتباط با چهار پرونده ناپدیدی مشکوک چهار پسر 12 و 14 ساله دستگیر کرد.
بر اساس گزارش پلیس، این پسران نوجوان از حدود دو سال پیش تا مهر ماه 86، یکی پس از دیگری به طرز مشکوکی از محل سکونتشان در منطقه تفت یزد، ناپدید شده و با وجود جست‌و‌جوهای فراوان، دیگر اثری از آنها به دست نیامد.
اولین شکایت ناپدیدی در اسفند 84 اعلام شد که مربوط به پسر 12 ساله‌ای بود و از همان زمان، تحقیقات گسترده پلیسی در حالی آغاز شد که در ادامه، سه فقره ناپدیدی مشکوک دیگر نیز به ماموران گزارش شد.
در این حال سن گمشدگان، محدوده ناپدید شدن آنها و نبود هیچ‌گونه اثر و نشانی از پسران منجر شد تا کارآگاهان با فرضیه ارتباط این پرونده‌ها با یکدیگر، تحقیقات را به صورت ویژه‌تر ادامه دادند تا این که ماموران توانستند مردی که آخرین بار با یکی از پسران ناپدید شده مشاهده شده بود را شناسایی کنند. 
 با گذشت یکماه از دستگیری این مرد که با آخرین پسر نوجوان ناپدید شده، نسبت فامیلی داشت، از آنجا که احتمال پلیس مبنی بر وارد بودن اتهامات مطروحه به وی قوت گرفته بود، وی برای ادامه تحقیقات به پلیس آگاهی تهران منتقل شد.
بر این اساس پنج‌شنبه سوم آبان ماه امسال، وقتی متهم مقابل کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت، در بازجویی‌های فنی سرانجام قفل سکوت را شکست و پس از 24 ساعت، ماجرای چهار جنایت تاریک را برملا کرد.
این متهم که خود ساکن منطقه تفت یزد است به کارآگاهان گفت: از حدود دو سال پیش، چهار پسر دانش‌آموز 12 و 14 ساله به نامهای «میلاد»، «مهدی»، «احمد» و «آرش» را ربوده و پس از قتل، اجسادشان را در چاهی اطراف منطقه تفت یزد دفن ‌می‌کردم.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ادامه تحقیقات پلیس در خصوص اقدامات این متهم نشان داد که وی، دو پسر 12 و دو پسر 14 ساله را با طناب خفه کرده و سپس داخل چاه‌های اطراف منطقه ‌انداخته است.
این در حالیست که تمامی قربانیان ساکن یک محدوده بوده‌اند و به نظر می‌رسد متهم به قتل، با تمامی آنها ارتباط و آشنایی قبلی داشته است.
با اعترافات اولیه، کارآگاهان دایره یازدهم پلیس آگاهی تهران، متهم به قتل را به یزد برده تا محل دفن جسد چهار قربانی را به پلیس نشان دهد و به این ترتیب با گذشت سه روز از اعترافات سیاه، جسد هر چهار پسر دانش‌آموز در چاه‌های مختلف اطراف «تفت» یزد کشف و متهم به پلیس آگاهی شهرستان تحویل داده شد.
سرهنگ لیراوی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران با بیان این که هنوز مساله تعرض به قربانیان تایید نشده است، اضافه کرد: طول مدت دفن اجساد از یک ماه تا دو سال است و بر این اساس تشخیص تجاوز به آنها، کار آسانی نیست و در این میان متهم به قتل نیز در این باره اعترافی نداشته است.
وی تاکید کرد: متهم، مرد متاهلی است که براساس اعترافاتش به تنهایی دست به جنایت زده است.
این درحالیست که برخی گفته‌ها حاکی از آنست که متهم در اعترافاتش مدعی شده است: «این کودکان را به خاطر رفتارهای نامناسبشان به قتل رساندم.»، اما تحقیقات پلیس آگاهی یزد برای روشن شدن انگیزه ارتکاب این جنایات ادامه دارد.
دسته ها :
شنبه بیست و هشتم 10 1387


سارقان 720 میلیون ریال از بانک ملی سرقت کردند 

    1386/8/5   11:02 ق.ظ 
    مشاهده : 56
 
صبح امروز 3 سارق مسلح سوار بر یک سمند نقره‌ای رنگ با حمله به ماشین حمل پول در جلوی بانک ملی شعبه آموزش و پرورش واقع در بلوار فردوس، 72 میلیون و 300 هزار تومان پول نقد و اوراق بهادار به سرقت بردند.
بنابراین گزارش، پس از متواری شدن سارقان مشخص شد پلاک نصب شده بر روی این خودرو متعلق به یک خودرو پراید سرقتی است که 2 ماه گذشته، سرقت آن از سوی مالک اعلام شده بود.
تحقیقات در خصوص مشخص شدن هویت سارقان همچنان ادامه دارد.
دسته ها :
شنبه بیست و هشتم 10 1387

توقیف خودرویی با 198 کیلومتر سرعت! 

    1386/6/26   3:55 ب.ظ 
    مشاهده : 83
 
سرهنگ قربانعلی علیمردانی افزود: پلیس بزرگراه‌ها طی 5 ماهه سال جاری در زمینه‌های برخورد با تخلفات خصوصاً تخلفات حادثه‌ساز اقدام مؤثری را انجام داده است که در این راستا طی ‌5 ماه سال جاری‌ 21 هزار و‌ 980 مورد سرعت غیر‌مجاز از سوی خودروها، توسط پلیس بزرگراه‌ها برخورد جدی و اعمال قانون شده است.


وی ادامه داد: طی این مدت با 9 هزار و ‌790 مورد سبقت غیر‌مجاز‌، 318 مورد حرکات نمایشی و پرخطر رانندگی، 5 هزار و 851 مورد حرکات مارپیچ، 46 هزار و‌ 59 مورد عدم استفاده از کمربند ایمنی و 18 هزار و‌ 339 مورد استفاده از تلفن همراه در رانندگی از سوی پلیس بزرگراه در کشور برخورد قانونی انجام شده است.

* توقیف بیش از 20 هزار خودرو به دلیل تخلفات حادثه‌ساز 


سرهنگ علیمردانی با اشاره به توقیف 20 هزار و‌ 557 دستگاه خودرو متخلف طی 5 ماهه سال جاری در کشور گفت: رانندگان این خودروها در بزرگراه‌ها اقدام به تخلفات حادثه‌ساز کردند که خودروی آن‌ها توسط مأموران پلیس بزرگراه متوقف و به پارکینگ منتقل شد.


وی ادامه داد: طی این مدت مأموران پلیس بزرگراه راننده یک خودروی بی ام و را که با سرعت 198 کیلومتر در حال رانندگی بود متوقف کردند که این سرعت بالاترین سرعت غیر‌مجاز ثبت شده از سوی گشت‌های پلیس بزرگراه بود.

                                                                                             mf
دسته ها :
شنبه بیست و هشتم 10 1387
 
 

فوتبالیست قلابی خانم دکتر را بیهوش کرد 

    1386/6/25   4:35 ب.ظ 
    مشاهده : 54
 
مردی که با معرفی خود تحت عنوان فوتبالیست معروف تهرانی ، یک خانم دکتر را بیهوش و اموالش را سرقت کرده بود، دستگیر شد.
چندی پیش زنی با مراجعه به شعبه دوم دادیاری دادسرای جنایی با ارائه شکایتی عنوان کرد، یک متخصص اورولوژی در امریکا هستم و برای سرکشی به اقوام خود به ایران آمده ام. پزشک شاکی افزود: پس از ورود به کشور یک روز که در حاشیه خیابان به انتظار وسیله نقلیه بودم ، راننده یک خودروی مدل بالا از من خواست سوار خودرویش شوم و زمانی که سوار خودرو شدم ، وی خود را یکی از فوتبالیست های معروف تهران معرفی کرد.
شاکی افزود: پس از این آشنایی ، او که متوجه شده بود من یک پزشک متخصص هستم ، چندی بعد با من تماس گرفت و از من خواست تا برای بستری شدن مادرش در یکی از بیمارستان ها به او کمک کنم و من نیز با مراجعه به بیمارستان ، زمینه بستری شدن مادر این جوان را فراهم کردم.

سرقت اموال

شاکی در ادامه گفت: پس از مدتی این جوان بار دیگر با من تماس گرفت و گفت برای قدردانی از زحمات من قصد حضور در خانه ام را دارد.
وی افزود: ابتدا سعی کردم به نوعی او را منصرف کنم ، اما مدام اصرار داشت تا این که او به خانه ام در شمال تهران آمد و زمانی که برای دقایقی او را ترک کردم ، او درون چای من مواد بیهوشی ریخت و وقتی به خود آمدم که متوجه شدم ، لپ تاپ و مقادیری پول و فرش خانه ام را سرقت کرده است.
وی اضافه کرد: پس از این سرقت ، در تحقیق مقدماتی متوجه شدم او به دروغ خود را فوتبالیست معروف تهرانی معرفی کرده است.

دستور دستگیری

به دنبال این شکایت ، دادیار سلیمانی دستور تحقیق و بررسی در این زمینه را صادر کرد و با ارجاع پرونده به پلیس آگاهی ، تحقیقات گسترده در این ارتباط آغاز شد.
این گزارش حاکی است ، ماموران با سرنخ هایی که از فوتبالیست قلابی به دست آورده بودند روز گذشته محل سکونت وی را شناسایی و در اقدامی ضربتی این متهم را دستگیر کردند.
با اعتراف متهم به بیهوش کردن پزشک متخصص و سرقت اموال ، تحقیق در این زمینه ادامه دارد.
                                                          mf
دسته ها :
شنبه بیست و هشتم 10 1387


ستایش 18ماهه هم جان باخت 

    1386/6/24   10:51 ق.ظ 
    مشاهده : 63
 
پس از 6 روز جدال نابرابر دختر 18 ماهه ای به نام ستایش با مرگ ، که همراه خواهر 8 ساله اش قربانی عصبانیت پدر شده بود، بعد از ظهر روز گذشته این کودک روی تخت بیمارستان مغلوب مرگ شد.
خبر کوتاه بود و تاسف انگیز، مردی در غیاب همسرش 2 دختر خردسال خود را به دار کشید و یکی از آنها که دختر 8 ساله ای به نام فاطمه بود، در دم جان سپرد و دختر 18 ماهه به نام ستایش به بیمارستان منتقل شد تا شاید نجات یابد، اما افسوس پس از 6 روز جدال نابرابر با مرگ او نیز بعد از ظهر روز گذشته (جمعه) در بیمارستان البرز کرج مغلوب شد تا مرگ او داغ ننگی بر پیشانی پدری باشد که عاطفه و انسانیت را زیر پا گذاشت و حق حیات فرزندان خردسالش را از آنها سلب کرد.
بعد از ظهر روز 18 شهریور امسال ، زنی با مرکز فوریت های پلیسی 110 تماس گرفت و از به دار آویخته شدن دو دختر 8 ساله و 18 ماهه اش ، از سوی شوهرش در منزل استیجاری خود در شهرستان هشتگرد خبر داد.
به دنبال این تماس ، ماموران انتظامی ساوجبلاغ به محل حادثه اعزام و با جسد دختر 8 ساله (فاطمه) و بدن نیمه جان خواهر 18 ماهه اش (ستایش) روبه رو شدند. بنابراین جسد مقتول به پزشکی قانونی و خواهرش برای درمان به بیمارستان انتقال یافت و مادر 2 دختر خردسال برای ادامه تحقیقات به مرکز پلیس منتقل شد.
زن جوان در اظهاراتش به پلیس گفت: 15 سال پیش با پسرعمویم ازدواج کردم و پس از 7سال صاحب فرزندی به نام فاطمه شدیم و 18 ماه پیش هم صاحب دختر دیگری به نام ستایش شدیم.
وی افزود: شوهرم از چندی پیش دچار مشکلاتی شده بود و با تهدید به قتل کودکانم ، از من می خواست که سند قطعه زمینی را که با هزاران بدبختی خریداری کرده بودیم ، در اختیارش قرار دهم. گمان می بردم همسرم با فروش زمین هم نمی تواند، مشکلاتش را حل کند، با وی مخالفت کردم. روز حادثه به منزل یکی از همسایه ها رفتم و فرزندانم را به وی سپردم ، اما موقع بازگشت به منزل متوجه شدم که فرزندانم را با روسری به دار آویخته و خود نیز متواری شده است. چاقویی را از آشپزخانه برداشتم و روسری را از دور گردن فرزندانم بریدم و با داد و فریاد همسایه ها را خبر کردم که متوجه ماجرا شدند، هر دوی آنها را به بیمارستان رساندیم ، اما خیلی دیر شده بود و فاطمه ام برای همیشه مرا ترک کرده بود.
به دنبال این حادثه ، پدر سنگدل تحت تعقیب کارآگاهان جنایی ساوجبلاغ قرار گرفت ، اما با وجود تلاش پرسنل بخش آی.سی.یو (بخش مراقبت های ویژه) بیمارستان البرز برای نجات دختر 18 ماهه از مرگ ، آخرین نفس های ستایش کوچولو هم بعدازظهر روز گذشته پس از 6 روز در بیمارستان البرز کرج فروکش کرد.
بنابراین گزارش ، به دنبال مرگ دومین دختر پدر سنگدل ، جستجوی پلیسی برای یافتن مرد متهم به قتل همچنان بی نتیجه مانده است.
                                                                                       mf
دسته ها :
شنبه بیست و هشتم 10 1387

مردی به خاطر کارت ملی، همسرش را کشت 

    1386/6/23   12:20 ب.ظ 
    مشاهده : 82
 

مردی که به خاطر درخواست کارت ملی خود از همسرش با فحاشی او مواجه شده بود و در یک اقدام جنون آمیز وی را به قتل رسانده بود با تلاش ماموران آگاهی تهران بزرگ شناسایی و دستگیر شد. 

به گزارش عصرایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، دو روز گذشته زن جوانی با مراجعه به کلانتری 161 (ابوذر) و ارائه شکوائیه ای اعلام داشت:در تاریخ 9شهریور ماه سال جاری مادرم به نام "شهین صادفی" 50 ساله بر اثر اصابت ضربات چاقو توسط پدرم  که "بهرام م"نام دارد مجروح و به بیمارستان شهید فیاض بخش منتقل گردیده است.و هم اکنون پس از گذشت 11 روز بر اثر شدت ضربات وارده مادرم فوت کرده است و پدرم  نیز به این دلیل متواری شده است.

بر اساس این گزارش، با اعلام این خبر توسط دختر مقتوله پرونده فوق بلافاصله به اداره دهم (ویژه قتل) پلیس آگاهی ارجاع و در دستور کار ماموران این اداره قرار گرفت.بنا بر این گزارش، با توجه به متواری بودن متهم ماموران تحقیقات گسترده ای برای پیدا کردن محل اختفاء "بهرام م" انجام دادند تا اینکه موفق به شناسائی مخفیگاه متهم در خیابان هفت چنار تهران شدند.این گزارش می افزاید، به همین منظور بلافاصله اکیپی از مأموران این اداره به آدرس مذکور مراجعه و طی عملیاتی پلیسی متهم را دستگیر و برای انجام تحقیقات تکمیلی و روشن شدن حقایق به اداره دهم هدایت دلالت کردند.

گفتنی است، نامبرده  در تحقیقات ابتدای منکر هرگونه دخالتی در قتل شده اما  پس از ارائه دلایل ، مدارک و مستندات موجود و انجام تحقیقات مستمر چاره ای جز اعتراف ندید و اعلام داشت « مدت 6 ماه بود با همسرم اختلاف داشتم تا اینکه عصر روز حادثه ازهمسرم کارت ملی خودم را درخواست کردم و او شروع کرد به فحاشی و توهین در حالیکه عصبانی شده بودم یک قبضه کارد آشپزخانه به طول تقریبی 30 سانتی متر از داخل کابیت آشپزخانه برداشتم و در حالیکه همسرم در داخل آشپزخانه دراز کشیده بود .

بالای سر او آمدم و چندین ضربه به پهلو و شکم او وارد کردم سپس دو ضربه به داخل شکم خودم زدم و از منزل خارج شدم ، و به منزل یکی از بستگان خود مراجعه و مخفی شدم تا اینکه در چنین روزی توسط پلیس دستگیر شدم ».شایان ذکر است، متهم با قرار صادره از سوی بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 27 (امور جنایی) جهت تکمیل تحقیقات و بازسازی صحنه قتل در اختیار می باشد.

دسته ها :
شنبه بیست و هشتم 10 1387
X