دسته
جك وSMS
ستاره ها
ايرانشناسي
مهدويت
خبر گزاري مهدي فخر در شهر ستان ها
كرمان شناسي
بهترين مطالب
آموزش گام به گام تنیس
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 199973
تعداد نوشته ها : 695
تعداد نظرات : 58
Rss
طراح قالب

موشک قسام چیست؟

موشک قسام

 

موشک قسام که حماس این روزها در جنگ با صهیونیست ها مورد استفاده قرار می دهد یک موشک ساده با بدنه فولادی است که با مواد منفجره پر می شود. این راکت ها دارای بردهای گوناگونی بوده و فاقد سیستم هدایت هستند. 3مدل از این موشک تاکنون ساخته شده و در مدت زمان کاربرد توسعه چشمگیری داشتته است.

تاریخچه این موشک

نام موشک قسام از نام عزالدین القسام یکی از رهبران مبارزان فلسطینی در دهه 30 میلادی گرفته شده و اکنون نام یکی از شاخه های نظامی حماس نیز هست. این موشک توسط 3 تن برای اولین بار ساخته شده که نام آنها نیدال فتحی، محمد خالد و عدنان ال قول(که پدر این موشک نامیده می شود) است. این موشک برای اولین باز در اکتبر 2001 به شهرک های سرزمین های اشغالی شلیک شد. اولین باری که یکی از شهرکهای اسرائیل مورد اصابت جدی قرار گرفت در 5مارس 2002 بود.

رقم کل موشک های قسام پرتاب شده به سوی اسرائیل تا سال 2006 یه 1000 عدد می رسد و این رقم تنها در سال 2006 و در جواب حملات وحشیانه صهیونیست ها به 1750 موشک رسید. این موشک در ابتدا صهیونیست ها را شگفت زده کرد و آنها را مجبور به تصب سیستم هشدار قرمز در شهرکهای مورد حمله کرد که این حربه در روزهای اخیر با افزایش برد موشک های قسام بلا استفاده است.

موشک قسامتخریب  یکی از  پادگان های  صهیونیست ها

طرح کلی موشک و برتری های آن

هدف تولید قسام ساخت موشکی است که بتوان آنرا با ابزار اولیه و به سرعت ساخت. ساختار این موشک به این گونه است که نیروی پیشران آن از موادی جامد همچون شکر، خرجی و نیترات پتاسیم تامین می شود. نوک آن نیز با TNT یا مواد دیگری همچون نیترات اوره پر می شود. این موشک از یک استوانه فولادی که با دهانک مستطیلی مخصوص قرار گیری خرجی در انتهای آن پر شده و یک فیوز که با آتش گزفتن فتیله گرمای لازم جهت آتش گیری و حرکت موشک را تولید می کند، تشکیل یافته است. سر موشک از یک قشر فلزی که TNT را دربرمی گیرد تشکیل یافته است که با یک هدایتگر گرما به انتهای موشک متصل می شود.

افزایش برد این موشک در این روزها به سبب استفاده از 7 دهانک مخصوص قرارگیری سوخت به جای یک دهانه است. این تحول علاوه بر افزایش برد، به علت جلوگیری از چرخش موشک حین پرواز و افزایش قدرت تخریبی، کاهش صدا و افزایش قابل ملاحظه در دقت را نیز در قسام موجب شده است.

قسام 3 قسام 2 قسام 1  
بیش از 200cm 180 cm 79 cm طول
17 cm 15 cm 6 cm قطر
90 kg 32 kg 5.5 kg وزن
10 kg 5–7 kg 0.5 kg وزن مواد منفجره
10 km 8–10 km 3 km برد

                                                                               abbass fakhr


دسته ها :
سه شنبه اول 11 1387
X